Aplikacja do rozliczania podatku z Holandii – szybciej i prościej

Jeśli jesteś osobą, która pracowała za granicą, a w szczególności w Holandii, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zastanawiasz się, jak przebiega cały proces ubiegania się o możliwość zwrotu nadpłaconego podatku z Holandii? Nie wiesz, gdzie się udać o pomoc? Zwrot ubezpieczenia z Holandii jeszcze nigdy nie byłtak prosty. Za pomocą kilku kroków możesz złożyć wniosek i otrzymać nawet 100% nadpłaconego podatku. Sprawdź, jak tego dokonać.

Pierwsza polska aplikacja do składania zeznań w Belastingdienst

Pracując w Holandii należy wykupić obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne – zorgverzekering. Brak tegoż ubezpieczenia może skutkować otrzymaniem kary finansowej w wysokości 350 EUR. Następnie specjalny urząd sam zarejestruje Ciebie, jako ubezpieczyciela i będzie pobierał składki z wynagrodzenia.

Podstawowy pakiet ubezpieczenia zdrowotnego w Holandii wynosi około 119 EUR. Przy czym, należy zaznaczyć, mamy możliwość skorzystania ze specjalnego dodatku do ubezpieczenia w kwocie nawet 104 EUR. Warunkiem jest, aby próg Twoich dochodów nie przekraczał 30 000 EUR w skali roku. Im ten dochód jest wyższy, tym dodatek będzie mniejszy.

Jeśli chcesz szybko i wygodnie złożyć zeznanie podatkowe wypróbuj kalkulator rozliczenia podatku z Holandii online.

Rozliczenie podatku z Holandii – jak to działa?

Zwrot podatku online z Holandii jest bardzo proste. Wystarczy zainstalować w swoim telefonie aplikację Aangifte. Uzupełnić podstawowe dane, które wyświetlają się na ekranie. Potrzebne nam do tego będzie Jaaropgave – holenderska karta podatkowa, która wydawana jest przez pracodawcę po zakończeniu roku podatkowego. Zawiera ona informacje o wysokości zarobków i podatkach, które zostały zapłacone. Na końcu otrzymujesz kwotę podatku.

Kolejnym krokiem jest wpłacenie kwoty za usługę za pomocą przelewy24.pl lub kartą VISA/MASTERCARD. Po dokonaniu wpłaty otrzymujesz fakturę i możliwość wysłania swojego zeznania podatkowego.

Następnie kontaktujesz się z doradcą Aangifte24, który weryfikuje poprawność Twoich danych i wypełnionego zeznania oraz doradzi Tobie w sprawie dodatkowych ulg. Na koniec Twoje zeznanie podatkowe jest wysyłane do urzędu Belastingdienst.

Wysyłanie zeznań podatkowych jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki aplikacji zaoszczędzisz na kosztach i w szybki sposób otrzymasz zwrot podatku z Holandii. Korzystanie z aplikacji jest w pełni bezpieczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *