Tydzień przed przeprowadzką biura: co sprawdzić?

Szykujesz się do przeprowadzki firm Gdynia? Nawet jeśli wynajmujesz firmę przeprowadzkową oferującą pełen zakres usług, prawdopodobnie zawierasz umowę tylko na weekend lub na samą przeprowadzkę. Aby przeprowadzka przebiegła bezproblemowo, prawdopodobnie będziesz potrzebować pomocy w pakowaniu na tydzień poprzedzający przeprowadzkę. Rodzaj pomocy przy pakowaniu będzie zależeć od ilości i kruchości materiałów, które będziesz przenosić.

Jeśli po prostu przenosisz typowe biuro, rozważ przynajmniej nieznaczne zmniejszenie ilości pracy, którą będziesz wykonywać w tygodniu poprzedzającym przeprowadzkę, i poproś każdego pracownika, aby spędził część zaoszczędzonego czasu na spakowanie własnego biurka.

Przeprowadzka kompleksowa – o czym pamiętać?

Jeśli przewozisz dużo dużych, ciężkich i delikatnych elementów (takich jak na przykład sprzęt muzyczny), być może będziesz musiał poprosić firmę przeprowadzkową, z którą współpracujesz, o zarezerwowanie dodatkowego dnia na pomoc w pakowaniu. Rezerwując firmę przeprowadzkową, pamiętaj, aby:

  • opisać jej swoje potrzeby
  • dokonać rezerwacji zgodnie z zaleceniami.

Poświęć trochę czasu, zanim wprowadzisz się do nowej przestrzeni, aby przejść po całym nowym obszarze z nowym kierownikiem budynku, jeśli jest to stosowne i możliwe. Będziesz chciał móc przetestować wszystkie gniazdka i upewnić się, że nie ma oczywistych problemów, takich jak uszkodzenie wnętrza, brakujące żarówki, wycieki lub meble znajdujące się obecnie w przestrzeni, które będą musiały zostać przeniesione, zanim będziesz mógł się przenieść w przestrzeń. Chociaż może się wydawać, że inni powinni to zrobić, zanim się przeprowadzisz, znasz powiedzenie: że zawsze najlepiej jest zobaczyć to samemu, jeśli chcesz mieć pewność, że zostało zrobione dobrze! Jeśli nie możesz samodzielnie przejść przez budynek przed przeprowadzką, sprawdź, czy możesz wskoczyć na rozmowę wideo z kierownikiem budynku lub przynajmniej poprosić o zaktualizowane zdjęcia.

Sprawdź temperaturę w nowej lokalizacji.

Zwłaszcza jeśli będzie gorąco lub zimno, zapytaj kierownika budynku z wyprzedzeniem, czy będzie można włączyć klimatyzację lub ogrzewanie. Doprowadzi to do znacznie przyjemniejszych warunków dla twoich przeprowadzek (szczególnie jeśli jest lato; czasami ekipa przeprowadzająca się będzie miała wybór odejścia z pracy, jeśli uznają, że sytuacja jest tak gorąca, że potencjalnie niebezpieczna). Zaproszenie kogoś, kto otworzy okna i sprawdzi klimatyzację przed przeprowadzką, również jest świetnym pomysłem.

Przed przeprowadzką spakuj wszystkie ozdoby ścienne, zdjęcia, referencje i inne oprawione dzieła sztuki w wyraźnie oznaczone i dobrze chronione pudełka, wraz z młotkiem, gwoździami, zestawami do wieszania dzieł sztuki i taśmami 3M (lub cokolwiek innego, co chcesz lubię używać do prawidłowego wieszania takich przedmiotów). Kiedy wprowadzasz się do nowej przestrzeni, odłóż to pudełko w bezpieczne miejsce, a następnie nie otwieraj go ponownie, dopóki wszystko inne, co jest większe i cięższe (meble, sprzęt IT itp.), nie zostanie umieszczone na właściwym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *