Biznes na budowie

TWVH_1583A

Biznes można robić wszędzie. Jednak teren budowy, to także pole do popisu dla posiadających ku temu jakiekolwiek predyspozycje. Jest to jeden z łatwiejszych programów do robienia biznesu, ponieważ może zająć się nim praktycznie każdy. Nie trzeba mieć wykształcenia kierunkowego, nie mniej jest ono pożądane. Wiadomości zdobyte podczas nauki na kierunku budowlanym, mogą się przydać w tworzeniu własnej firmy, oraz kierowaniu ludźmi na budowie.

Nie należy oczywiście zakładać, że nasze starania w biznesie budowlanym przyniosą natychmiastowe efekty, lub od razu doprowadzą nas do wymarzonego bogactwa. Nie należy również zakładać, że tworząc biznes na budowie i tak nic się nie uda. Są tacy, którzy mówią: „Jak ktoś ma pecha, to i w drewnianym budynku może oberwać cegłówką w głowę.” Choć przysłowia są mądrością narodów, nigdy nie wiemy, jak potoczą się sprawy i jak wyjdziemy na tym biznesie.

Jak to zrobić, od czego zacząć?

Najlepiej od założenia firmy, z dokładnym określeniem zakresu prac. Nie jest to trudne. Wystarczy pofatygować się do Urzędu Miasta, lub Gminy i tam wszystko załatwić. Kolejne kroki, to Urząd Skarbowy i ZUS, oraz ubezpieczenie firmy w zewnętrznym oddziale ubezpieczeń z uwagi na ewentualne wypadki przy pracy. Jest to o tyle ważne, iż w razie nieszczęśliwego wypadku, mamy możliwość zdobycia środków na leczenie i rehabilitację zarówno nas, jak i naszych pracowników. Takie grupowe ubezpieczenie może sprawić, że będziemy spać spokojnie.

Kiedy sprawy urzędowe są załatwione, należy zainteresować się reklamą naszej firmy, abyśmy byli rozpoznawalni nie tylko wśród znajomych, ale także w szerszym zakresie. Nasz biznes na budowie zależy od zleceń, które zdołamy zdobyć. Na początek możemy zająć się małymi remontami, nawet pośród znajomych, aby zbudować jakąś renomę.  Jeśli pracę będziemy wykonywać rzetelnie, wkrótce pojawią się inni klienci z tzw. polecenia. I tutaj, na nasz biznes będzie pracował marketing szeptany, zupełnie poza naszą kontrolą. Dlatego ważne jest, aby ten marketing przekazywał tylko dobre informacje o naszej działalności, ponieważ nie zdołamy zapanować nad czymś, nad czym nie mamy choćby odrobiny kontroli.

Z polecania…

Każdy biznes rozwija się poprzez dobrze wykonaną pracę, czyli taką, że przysłowiowa pani Krysia, będzie chciała nas polecić swojej serdecznej przyjaciółce, a ta przyjaciółka przekaże dobre nowiny dalej. Poprzez swoją rzetelność, dokładność i terminowość nawet się nie oglądniemy, kiedy będą do naszej firmy dzwonić ludzie, spragnieni porządnej roboty. I nie tylko ci zlecający, także ci, którzy będą chcieli dla nas pracować, słysząc od innych, jakie to świetne warunki pracy proponujemy.

W ten sposób biznes się rozrasta, przynosząc nam niemałe korzyści, oraz dostarczając wiele satysfakcji z wykonywanej pracy. Nie trzeba dużo, aby biznes na budowie stał się naszym priorytetem. Coś, co stworzymy dla innych i jeszcze na tym zarabiamy niemałe pieniądze, może przynieść nam wiele satysfakcji na resztę życia, oraz zapewnić byt nam i naszej rodzinie.

W artykule wykorzystano materiały pochodzące ze strony firmy produkującej styropian xps 

2 komentarze

  1. Czesiek pisze:

    Artykuł ciekawy, ale myślałem, że będzie coś o nowoczesnych technologiach w budownictwie. Szukam właśnie kamienia na fasady i kogoś kto umie go układać. Ktoś może polecić jakiegoś dostawcę kamienia fasadowego najlepiej z montażem 🙂

  2. Rembud pisze:

    My bierzemy kamień na fasady z firmy http://www.piaskowieciwapien.pl. Możemy Ci go też ułożyć ale to musisz się umówić na termin 🙂 napisz do nas maila kontakt@rembud2.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *