Urlop w krajach podwyższonego ryzyka – czy jest się czego bać?

family_vacation

Warto wiedzieć jak najwięcej na temat poziomu bezpieczeństwa kraju, do którego zamierzamy się wybrać na wakacje. W związku z tym, co aktualnie dzieje się na świecie (liczne zamachy, ataki terrorystyczne) warto wiedzieć przede wszystkim, które kraje powinniśmy omijać szerokim łukiem, a które winniśmy wybić sobie z głowy w trybie natychmiastowym. Specjalnie na potrzeby artykułu przedłożymy też kilka przykładów Państw, w których panuje spokój i do których możemy się wybrać na bezpieczne wakacje.

Gdzie w żadnym wypadku nie powinniśmy się wybierać?

Numerem jeden na tej czarnej liście jest Liban. Sprawa tam jest na tyle poważna, że już od blisko dwóch lat nie ma tam nawet polskiej ambasady. Resort bezpieczeństwa wciąż apeluje o opuszczenie tego państwa – zatem logiczne jest, że nikt nie powinien brać pod uwagę Libanu planując swoje wakacje. Nie mniej poważne zagrożenie ma miejsce na terenie Republiki Środkowoafrykańskiej. Każdego dnia mamy tam coraz gorszą sytuację pod względem bezpieczeństwa, w związku z czym żaden Polak nie powinien stawiać swojej stopy.

To są dwa ‘najgorętsze’ pod względem konfliktów i wzrastającego niebezpieczeństwa miejsca. Jednak nie jedyne do których nie powinniśmy się wybierać na wakacje. Irak nadal plasuje się wysoko, a szczególnie jeśli chodzi o prowincje Niniwa i Salahadin, Kirkuk, Diyala i Anbar. Nie mniej niebezpieczna okazuje się także Tunezja gdzie można od jakiegoś czasu zauważyć znaczący wzrost aktywności grup terrorystycznych. Mimo iż Polacy bardzo chętnie wyjeżdżali do teg0o kraju to nie warto – tym bardziej, że mające tam miejsce zamachy terrorystyczne są także kierowane przeciwko turystom. W innych jeszcze do niedawna popularnych miejscach wakacyjnych wypadów Polaków, takich jak Turcja czy Egipt lepiej również nie planować swojego wypoczynku.

Gdzie zatem można wybrać się na bezpieczny urlop?

Istnieje wiele miejsc wakacyjnych na tym świecie, gdzie można spędzić wakacje z rodziną lub przyjaciółmi. Ten świat jest pełen pięknych miejsc, które są ekscytujące, które można bezpiecznie zobaczyć i zbadać. Prawdą jest również, że w tym zabieganym życiu dzisiaj, trzeba odpocząć od codziennej rutyny, aby spędzić trochę czasu z rodziną i cieszyć się chwilą, co sprawia, że wakacje powinny to być najlepsze momenty twojego życia – bez strachu i stresu.

Istnieje wiele czołowych miejsc wypoczynkowych na tym świecie, w których można bezpiecznie odpocząć. Po prostu trzeba wybrać najlepsze miejsce dla siebie, pasujące do zainteresowań i budżetu. Singapur, Tajlandia, Dominikana – to kilka znanych miejsc docelowych, które są coraz bardziej popularne w dzisiejszych czasach. Te miejsca nie tylko przyciągają turystów z pobliskich państw, ale wręcz turyści z całego świata odwiedzają te miejsca, by przeżyć wspaniałe chwile.

Singapur – jest idealnym miejscem dla każdego turysty

Jest to idealne połączenie tradycji i nowoczesności. Istnieją pewne wybitne konstrukcje architektoniczne w Singapurze, których nie można przegapić. Singapur słynie z zakupów. Ludzie ze wszystkich części świata odwiedzają to miejsce by cieszyć się zakupami.

Tajlandia y- to kraj który słynie z urody i tajemnicy. Z zadowoleniem przyjmuje ludzi z całego świata. Ludzie w tym kraju są przyjaźni, a ziemia jest zalana wielością wspaniałych i pięknych miejscach. Ludzie, którzy lubią kurorty na wyspie mogą tutaj spędzić trochę czasu w jednym z takich ośrodków. Wspaniałe plaże, rynki, luksusowe restauracje i znakomite lasy.

Las Vegas, Sydney – to także jedne z najlepszych miejsc wypoczynkowych na tym świecie. Wszystkie te miejscowości wypoczynkowych są obdarzone są pięknem wspaniałej atmosfery. Niektóre z tych miejsc są dobrze znane ze swej bogatej kultury, mody i doskonałej techniki.

Dominikana – to naprawdę urocze miejsce wypoczynku, oferuje wiele atrakcji i jest to zwykle doskonały wybór na urlop. Dominikana ponadto jest prawdopodobnie jednym z najtańszych miejsc, które są przyjazne na wakacje i bezpieczne.

Oto masz kilka świetnych opcji do wyboru, przy planowaniu bezpiecznego miejsca na wakacje.

Polecamy aktualności ze strony: http://nasz-szczecin.pl

1 komentarz

  1. Mikulski Jan pisze:

    Moi drodzy, czy jest się czego bać? Oczywiście, że tak. Pewnie, że duża część osób nic sobie nie robi z zagrożenia atakami terrorystycznymi w kurortach typu Egipt, Tunezja, Turcja itd. ale jak ktoś ma dzieci to jak może ryzykować ich zdrowiem czy życiem? Gdybyśmy jeszcze nie mieli własnego morza jak np. Czesi to jeszcze bym zrozumiał, ale mamy przecież piękny Bałtyk nad którym, znajdziemy wygodne ośrodki wczasowe i co najważniejsze bezpiecznie. Nie szukajmy lepiej jak mamy bardzo dobrze 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *