Branża zabawek? Warto brać przykład z tego, co się dzieje w Hong Kongu

21

Hong Kong produkuje szeroką gamę zabawek o szczególnej wytrzymałości. Przede wszystkim specjalizuje się w plastikowych zabawkach, w tym lalkach, domkach dla lalek i innych akcesoriach, figurkach, zestawach konstrukcyjnych, pistoletach zabawkowych, i zestawach zabawkowych – rozrywkowych, takich jak zestawy pielęgnacyjne i zestawy lekarskie. Inne główne kategorie z jakich słynie to zabawki elektroniczne i gry, zabawki radiowe / zdalnie sterowane, zabawki na baterie i zabawki metalowe. W odniesieniu do tego wszystkiego należy uznać iż Hongkong jest drugim co do wielkości eksporterem zabawek na świecie.

Eksporterzy z Hongkongu znani są z produkcji zabawek wysokiej jakości, co wiąże się z dużym udziałem przychodów z branży pochodzących z produkcji kontraktowej z zagranicznymi producentami i posiadaczami licencji. Aby zmniejszyć koszty eksploatacji i pozostać konkurencyjnymi, większość producentów zabawek z Hongkongu ma siedzibę w kraju, głównie na kontynencie chińskim. Rola biura w Hongkongu zmieniła się i dziś idzie w kierunku kontroli jakości, zarządzania, marketingu, projektowania produktów i planowania produkcji.

Coraz większy nacisk kładzie się na rosnące obawy o bezpieczeństwo produktów i ochronę środowiska na rynku zagranicznym, normy i przepisy dotyczące bezpieczeństwa zabawek. Eksporterzy z Hongkongu powinni być informowani o zmianach regulacyjnych na różnych rynkach, by mieć pewność iż spełniają nowe wymagania.

Cechy branży

Producenci zabawek z Hongkongu produkują wiele przedmiotów, w tym lalek, domów dla lalek i innych akcesoriów, figurek. Są też narzędzia kuchenne i inne zabawki, z których też wiele możemy oglądać na 4toys.pl. Inne główne kategorie to zabawki elektroniczne i gry.

Produkcja na kontynencie chińskim została ułatwiona dzięki skutecznej sieci wspierających przemysł i usługi firm. To znacznie zwiększyło konkurencyjność rynku zabawek w Hongkongu pod względem jego wydajności, jakości, niezawodności i dostaw. Producenci zabawek z Hongkongu, opierając się na podstawie plastikowych zabawek, dodawali stopniowo i sukcesywnie wyższe standardy do umiejętności produkcyjnych w przemyśle odzieżowym, elektronice i metalurgii.

Branża zabawkowa zatrudnia szeroką gamę technologii produkcyjnych.

Najbardziej powszechnie stosowane są wspomagane komputerowo systemy projektowania i produkcji (CAD / CAM). Wielu producentów uzyskało certyfikat Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) 9000, a niektóre posiadają certyfikat CARE Seal of Compliance.

Konkurencja pozostaje szczególnie ważna, zwłaszcza w odniesieniu do lokalnych chińskich przedsiębiorstw – gdyż dzięki niej ta branża zabawkowa rozwija się i z roku na rok staje się coraz lepsza. Szybka ekspansja zdolności produkcyjnych na kontynencie ustanowiona przez producentów z Hongkongu również spowodowała znaczną presję na ceny i marże zysku, z korzyścią dla klienta końcowego. Otrzymane zamówienia są mniejsze w odniesieniu do wielkości każdej partii, a krótszy czas dostawy jest zasadniczo wymagany – co ułatwia płynność działania całej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *