Strona biznesowa w branży weselnej? Przejrzyj te wskazówki zanim ją założysz!

5-GeekLove-A-Clean-Wedding-Site-for-Geek-Couples-WordPress-Wedding-Theme1

Masz tylko dwie możliwości dostosowywania swojej biznesowej strony weselnej: użyć jednego ze wstępnie zaprojektowanych szablonów oferowanych przez firmę. Lub nauczyć się kodować. Na szczęście funkcjonują dzisiaj możliwości, które ułatwiają dostosowanie swojej strony z ofertą ślubną do nowoczesnej rzeczywistości – nawet jeśli nie masz pojęcia, co to jest HTML czy CSS.

Nadal jednak warto podjąć kreatywny wysiłek…

Oto kilka wskazówek pomocnych, jeśli chodzi o stworzenie portalu ślubnego, który jest stylowy i informacyjny.

1. Skup się na zawartości.

Główny cel twojej weselnej strony internetowej ma na celu poinformowanie gości o szczegółach Twojej oferty: kto, co, gdzie i kiedy. Dopóki te informacje są tam zawarte, wszystko inne jest dozwolone. Aby uzyskać informacje na temat tego, co umieścić na swojej weselnej biznesowej stronie bądź portalu ślubnym (w zależności od tego, co chcesz mieć) przeczytaj ten wpis do końca. Jeśli poczujesz się zastraszony perspektywą faktycznego zaprojektowania witryny, ale chcesz ją osobiście wykreować, możesz poszukać inspiracji w sieci.

2. Stawiaj na prostotę.

Pamiętaj, że minęły czasy kiedy nawet profesjonalne witryny zawierały fantazyjne tła i mnóstwo wzorów. Obecnie jesteśmy pod wpływem przestrzeni, gdzie ozdób jest mniej, a jeśli są – to są minimalne i nowoczesne. Lepiej więc nie szaleć nad projektowaniem witryny. Umieszczenie informacji na białym tle i wyświetlenie informacji przy pomocy czystej czcionki – to ten sprawdzony sposób. Witryna ModneWesele.com to świetny przykład miejsca stworzonego przez osoby, które czują ten klimat. Możesz się na tym śmiało wzorować.

3. Zrób sobie zdjęcie.

Dlaczego warto na portalu/ stronie umieścić swoje zdjęcie? To ma duży wpływ na potencjalnych klientów, a trzeba w to włożyć niewielki wysiłek. Wiele stron internetowych korzysta z dużych okładek lub pokazów slajdów na pierwszej stronie, więc jeśli naprawdę uważasz, że nie jesteś fotogeniczną osobą koniecznie znajdź zdjęcie, które naprawdę ci się podoba i oczywiście legalnie wykorzystaj je na swojej stronie. To takie proste! Zawsze też możesz przeszukać Flickr w poszukiwaniu twórczych obrazików, które pasują do charakteru Twojego biznesu.

4. Umieść logo.

Wiem. Mówienie o “logosach” w tym samym zdaniu, co „ślub” jest dziwne. Ale nie chodzi o sam branding, ale o coś więcej – nadanie motywu całości. I to doskonały substytut zdjęć, jeśli ich jeszcze nie masz. Ale nie musisz zatrudniać profesjonalnego projektanta, aby stworzyć proste logo. Wiele stron oferuje świetne podstawowe narzędzie do tworzenia logo, a sieć wiele wskazówek do projektowania logo. Kiedy starasz się ujednolicić swoją witrynę, po prostu dodaj swoje logo na górze każdej strony i ta-dam! Lub użyj czcionek i koloru logo jako nagłówków stron.

5. Zastanów się nad czymś więcej.

Dzisiaj sieć oferuje szeroki wybór szablonów ślubnych, które można dostosować do potrzeb biznesu – szybko i łatwo. Ale tylko dlatego, że nie masz czasu nie oznacza, że jesteś przykuty do użycia szablonu ślubu. Więc możesz zawsze wyjść poza schematy szablonów biznesowych i wybrać dla firmy coś więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *