Chcesz dojeżdżać do pracy na motorze? Dowiedz się jaki kask wybrać, aby było bezpiecznie!

Motorcycle_pillion_3074202b

Chociaż przepisy dotyczące kasków różnią się w zależności od regionu, w większości rejonów naszego kraju należy założyć, że podczas jazdy motocyklem kask jest absolutnie potrzebny – nawet jeśli jedziesz jednośladem do pracy kilka minut. Jeszcze ważniejsze jest to, że noszenie kasku motocyklowego zmniejsza prawdopodobieństwo śmierci lub poważnych obrażeń.

Naukowcy porządnie zbadali wpływ kasków na bezpieczeństwo, a zebrane przez nich dowody są bezdyskusyjne: zakładanie kasku ratuje życie. Zakup odpowiedniego jest więc czymś, co powinien zrobić każdy, kto jest właścicielem motocykla – nawet, jeśli tylko dojeżdża nim do pracy.

Jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić, ponieważ może się zdarzyć, że zacząłeś już szukać kasku bez żadnego przygotowania. Jest tak wiele opcji, że może być trudno zdecydować, który kask otwarty wybrać (zobacz wszystkie kaski na stronie GMOTO.PL). Wybór właściwego kasku wymaga kilku rzeczy do przemyślenia. Jest wiele czynników, które powinieneś rozważyć zanim wyłożysz swoje pieniądze na ten ważny element wyposażenia.

Absolutna podstawa przy wyborze: szukaj naklejek

Całe szczęście dla motocyklistów istnieją organizacje, które testują projekty kasków, aby upewnić się, że spełniają określone minimalne standardy. Te grupy testują takie kwestii jak to, czy kask zapewnia wystarczającą widoczność peryferyjną podczas jazdy i jak dobrze trzyma się w trakcie różnych drogowych zdarzeń. Dobrze jest wybrać tylko kask, który otrzymał certyfikat od takiej organizacji. To da ci pewność, że kask naprawdę cię ochroni.

Przyjrzyj się uważnie każdemu z kasków i sprawdź, czy ma on jakieś naklejki certyfikacyjne. Jeśli nie, prawdopodobnie powinieneś iść dalej. W ten sposób możesz skupić się na innych kwestiach, nie martwiąc się o jego podstawową zdolność do prawidłowego działania.

Przymierz go przed zakupem

To może wydawać się oczywiste, ale warto o tym wspomnieć, zwłaszcza jeśli jesteś świeżo upieczonym motocyklistom. Dobry kask jet motocyklowy musi być wygodny tak bardzo, jak to tylko możliwe, aby nie przeszkadzał w prowadzeniu pojazdu, nawet jeśli masz go założony go przez dłuższy czas. Jedyny sposób, aby się upewnić, czy kask jest odpowiedni dla Ciebie, to właśnie zwyczajnie go przymierzyć. Kask, który jest idealny dla kogoś innego niekoniecznie musi być dobry dla ciebie dobry.

Zastosowanie

Czy należy kupić kask z powłoką przeciwmgielną na osłonie twarzy? Co powiesz na wysokiej jakości system wentylacji, który zapewni Ci przyjemny chłodek? Odpowiedzi na takie pytania zależą od tego, kiedy, gdzie i dlaczego jeździsz motocyklem. Jeśli tak jak zakładamy – będziesz dojeżdżać motocykle do pracy codziennie, powinieneś pamiętać o warunkach jazdy, jakie będziesz musiał pokonać. Jeśli oprócz tego jazda motocyklem jest twoim hobby, które chcesz uprawiać tylko wtedy, gdy pogoda jest sprzyjająca, nie będziesz potrzebował zaawansowanych funkcji jakie znajdziesz w ramach niektórych droższych kasków.

Jednym z powodów dlaczego na rynku jest wiele kasków jest właśnie to, że różni motocykliści mają różne potrzeby. Poznaj swoje z wyprzedzeniem, a zakup kasku będzie znacznie łatwiejszy.

1 komentarz

  1. Anna pisze:

    Bezpieczeństwo jazdy na motorze – to podstawa. Można szybko stracić nie tylko zdrowie, ale i życie. Jeśli już się przeżyje – to życie dalej nie będzie przyjemne…, lepiej mieć odpowiednie wyposażenie, aby maksymalizować bezpieczeństwo jazdy na motorze. Pewnie, że takie rzeczy są drogie – bo są najlepszej jakości. Ale warto je kupić. Jak nie ma kasy – to pożyczyć Imprumut nebancar Zdrowie jest ważniejsze, niż te parę złotych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *