Cięcie laserem – pomoc w rentowności procesów produkcyjnych

W kategoriach projektowania do produkcji, technologia cięcia laserowego może mieć korzystny wpływ na każdy produkt. Koszt i jakość to dwa główne czynniki wpływające na opłacalność każdego produktu, a cięcie laserowe pozwala na uzyskanie wysokiej jakości komponentów po niższych kosztach, umożliwiając w ten sposób zaoferowanie tańszego produktu o lepszej jakości.

industrial-2805773_960_720

Zalety cięcia laserem w projekcie do procesu produkcyjnego

Idea projektowania dla produkcji nie jest tak naprawdę nowa. Od dziesięcioleci producenci starają się ułatwić i usprawnić proces produkcyjny, sprawdzając, czy projekt może zostać faktycznie wyprodukowany na wczesnym etapie procesu projektowania, oszczędzając czas i pieniądze, a także przyspieszając czas wprowadzania nowych produktów na rynek, a jednocześnie zapewniając optymalną wydajność.

Większość wysiłków w tym procesie skupiała się na prostocie – to znaczy, podejmuje się próby aby zmniejszyć złożoność projektów, aby zapobiec komplikacjom w procesie produkcyjnym. Zasadniczo, im bardziej złożony jest projekt, tym trudniej go wyprodukować – a wraz z trudem przynosi on koszty. Jednak rozwój nowych technologii, takich jak cięcie laserowe, ułatwiło produkcję bardziej złożonych produktów. Zamiast upraszczać same produkty, wycinarki laserowe uprościły proces wytwarzania produktów, co pozwala na większą złożoność w krótszym czasie – i zwiększenie innowacyjności.

Korzyści z cięcia laserowego

Ogólnie rzecz biorąc, cięcie laserowe daje pewne istotne korzyści w procesie produkcyjnym. Na początek, wycinarki laserowe mogą być dostosowane do cięcia prawie dowolnego materiału o dowolnej grubości do dokładnych specyfikacji. Jest to proces szybki, dokładny i można go szybko i łatwo dostosować do zmieniających się potrzeb rynku lub konkretnego produktu. Jest to również czystszy proces niż w przypadku większości opcji cięcia, ponieważ nie wymaga to oczyszczania wtórnego.

Oczywiście, są pewne wady, ponieważ zużywają więcej mocy niż inne rodzaje metod i wymagają więcej praktyki, ponieważ źle dopasowane lasery mogą spalać materiały lub nie przecinać ich w odpowiedni sposób. Podczas gdy cięcie laserowe zwykle kosztuje więcej niż inne rodzaje procesów, takie jak cięcie na mokro, korzyści często znacznie przewyższają te koszty.

Pod względem projektu do produkcji, technologia cięcia laserowego może mieć korzystny wpływ na każdy produkt. Koszt i jakość to dwa główne czynniki wpływające na opłacalność każdego produktu, a cięcie laserowe pozwala na uzyskanie wysokiej jakości komponentów po niższych kosztach, umożliwiając w ten sposób zaoferowanie tańszego produktu o lepszej jakości. Cięcie laserowe pozwala również na większą elastyczność w procesie produkcyjnym. Laser działa z intensywnością cieplną, która jest kilkakrotnie wyższa niż słońce, umożliwiając dokładne i dokładne cięcie praktycznie dowolnego materiału, od najsilniejszego stopu aż do najcieńszych polimerów. Ta elastyczność przyczynia się do projektowania procesu produkcyjnego, ponieważ inżynierowie nie są ograniczeni w zakresie materiałów, z których mogą korzystać. Zamiast wybierać materiały oparte wyłącznie na ich kosztach lub dostępności, producenci mogą wybrać dokładnie takie materiały, które są najlepsze dla danego procesu.

Więcej na ten temat dowiesz się tutaj: wycinanie laserowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *