Wady postawy a dobór odpowiedniego krzesła – zadbaj o zdrowie także w pracy

pexels-photo-288477

Wygoda i komfort w miejscu pracy mają duże przełożenie nie tylko na wykonywanie obowiązków zawodowych przez pracowników, ale również na ich zdrowie. Osoby, które przez lata pracują za biurkiem w pozycji siedzącej często z biegiem czasu nabawiają się wad postawy, które mogą później skutkować wieloma problemami z kręgosłupem. Warto więc zapobiegać przyszłym problemom i zadbać o to, by móc pracować w komfortowych warunkach.

W miejscu pracy na wiele rzeczy pracownicy nie mają wpływu, mogą natomiast wybrać, jak i gdzie chcą pracować. Czasem mają również możliwość wybrania i dopasowania sobie odpowiedniego krzesła. Wiele osób o tym zapomina. Zauważmy, że krzesła dziecięce często są krytykowane, gdy nie pasują do potrzeb dzieci. Natomiast w przypadku osób dorosłych potencjalne wady postawy są nieco lekceważone.

Ergonomia i funkcjonalność to podstawa

Jeśli chcesz, aby wykonywanie obowiązków zawodowych w pozycji siedzącej nie przełożyło się kiedyś na powstanie wad postawy i problemy z kręgosłupem, zadbaj o wygodne i ergonomiczne krzesło biurowe. Powinno mieć one możliwość regulacji wysokości siedziska, dzięki czemu idealnie dopasuje się do osób o różnym wzroście. Warto też, aby miało podłokietniki, dzięki czemu o wiele łatwiej jest utrzymać ręce w prawidłowej pozycji. Potrzebne jest również stabilne oparcie, którego wysokość i głębokość można bez problemu regulować. Dzięki takim regulowanym krzesłom pracownicy mogą stworzyć sobie wygodę w miejscu pracy, dzięki czemu uda im się z pewnością uniknąć wielu problemów z kręgosłupem.

Nie kieruj się jedynie wyglądem krzesła

Ergonomia w miejscu pracy ma o wiele większe znaczenie niż estetyka czy design. Krzesła biurowe nie zawsze ładnie się prezentują, dosyć szybko się niszczą, ale trzeba pamiętać, że mają doskonały wpływ na nasze zdrowie. W wielu firmach pojawiają się nowoczesne, stylowe krzesła designerskie, których zadaniem jest bycie pięknym elementem wystroju wnętrza, ale niekoniecznie zapewniają wygodę i komfort podczas codziennej pracy. W biurze trzeba pamiętać, że wygląd ma drugorzędne znaczenie. Jeśli krzesło nie będzie wygodne podczas codzienne pracy, na nic się zda fakt, że jest bardzo modne i zgodne z aktualnie obowiązującymi trendami. Moda prędzej czy później przeminie, a niewygoda pozostanie. Już na etapie wybierania krzesła warto zwracać uwagę nie tylko na to, jak ono wygląda, ale też, czy siedzi się na nim wygodnie i czy ma możliwość regulowania wielu poziomów swojego funkcjonowania. W ten sposób kupimy wygodne krzesło biurowe, które będzie nam bezproblemowo służyło przez wiele lat, a jednocześnie zadba o profilaktykę wielu wad postawy czy chorób kręgosłupa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *