Coraz większa moda na wirtualne biura

Businessman sitting in chair, resting in office.

W dzisiejszych czasach wynajem biura w centrum miasta to często zbyt duży koszt dla małych oraz nowo powstałych firm. Mogą sobie pozwolić na tylko firmy z dużym budżetem. Z drugiej jednak strony inwestycja w siedzibę firmy w takich miejscach może przynieść w przyszłości duże korzyści. Potencjalny klient sprawdzając adres korespondencyjny widzi tym samym gdzie jesteśmy zlokalizowani. Jeśli będzie to duże miasto to stajemy się dla niego bardziej wiarygodni niż w przypadku gdyby to była jakaś podmiejska miejscowość.

Co zatem zrobić kiedy nie stać nas na taka inwestycję?

Doskonałym rozwiązaniem jest wynajęcie tak zwanego wirtualnego biura. To nic innego jak wynajęcie adresu, pod którym będzie pojawiała się nasza firma. Bardzo dużym plusem takiego rozwiązania jest koszt wynajęcia, który rozpoczyna się już od 150 złotych za podstawową opcje. Dokładnie za tyle można z czystym sumieniem w swojej zakładce kontaktowej wpisać lokalizację naszego biura w centrum miasta. To oczywiście nie jedyny plus takiego rozwiązania. W związku z coraz większą popularnością takich usług można przebierać w ofertach na rynku. Od razu do głowy przychodzi pytanie co z ewentualną korespondencją, która przychodzi do biura? Wychodząc naprzeciw tym problemom usługodawcy składują taką korespondencję i według określonego z nami harmonogramu przesyłają je na podany przez nas adres. Co niektórzy na życzenie są w stanie również ją zeskanować i wysłać drogą elektroniczną. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych upodobań.

Co jednak w przypadku kiedy klient chce spotkać się z nami osobiście w biurze?

Jeśli wybierzemy wyższy pakiet usług to i z taką sytuacją można sobie poradzić. Na czas spotkania otrzymamy pomieszczenie w którym będziemy mogli spotkać się z klientem. Tak naprawdę nie będzie on w stanie nawet zorientować się, że jest to jedynie adres wirtualny. Co więcej jeśli sobie tego zażyczymy to otrzymamy nawet tabliczkę z logiem naszej firmy przed wejściem do biura. W taki oto sposób można w nieskomplikowany sposób zarówno podjąć klienta w swoim biurze jak i nie płacić za niego horrendalnie wysokiego czynszu.

Gdy chcemy posiadać indywidualną linię telefoniczną to i ją można wykupić za odpowiednią opłatą. Telefon stacjonarny zawsze wygląda bardziej wiarygodnie niż tylko komórkowy. Niektórzy usługodawcy proponują nawet obiór połączeń telefonicznych w naszym imieniu. Tak naprawdę rozbudowa funkcji naszego wirtualnego biura zależy jedynie od nas. W zależności od tego ile chcemy przeznaczyć na jego utrzymanie możemy dowolnie modyfikować pakiet usług.

Co z adresem?

Oczywiście pamiętajmy, że jest to tylko wirtualny adres więc często będziemy musieli z odpowiednim wyprzedzeniem umawiać się z klientami czy też po odbiór ważnej korespondencji. Zważywszy jednak na koszt wynajęcia i profity jakie posiadamy z tego tytułu można z czystym sumieniem stwierdzić, że takie usługi mogą bez problemu konkurować z tradycyjnymi biurami. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mikroprzedsiębiorstw korzysta z tego typu rozwiązania.

Artykuł został przygotowany przez Centrum Biznesowe Ogrodowa58 – centrum szkoleniowe w Warszawie na każdą kieszeń

6 komentarzy

 1. Maja pisze:

  Bardzo fajny ten artykuł. Zgadzam się – jeśli nie posiadasz zbytnio funduszy na zainwestowanie w wynajęcie biura w mieście, to najlepszych wyjściem może stać się wynajęcie wirtualnego adresu. Tak wielu moich znajomych robi i jeśli chodzi o koszty to o połowę mniej ich to wynosi.

 2. Multibiura pisze:

  Rynek wirtualnych biur znacznie powiększył się w ostatnich latach. Teraz w każdym większym mieście mamy do wyboru kilka wirtualnych biur dlatego warto się przyjrzeć nie tylko lokalizacji biura ale również sprawdzić wiarygodność firmy 🙂

 3. sashka6961 pisze:

  Wirtualne biuro to po prostu skrytka pocztowa wraz z przypisanym do niej adresem, który to może służyć jako adres miejsca wykonywania działalności gospodarczej. Tego typu skrytki znajdują się w specjalnych biurach wynajmujących wirtualne adresy, których jest coraz więcej na terenie większych miast naszego kraju, gdyż usługa ta zyskuje na popularności http://gordebiuro.pl/

 4. Dobrosława pisze:

  Dobry artykuł. Faktycznie coraz więcej młodych firm korzysta z możliwości jakie dają wirtualne biura i co najważniejsze nie trzeba już udostępniać swojego adresu prywatnego i mozna tanio zorganizować spotkanie z kontrahentem czy szkolenie. Ja zdecydowałam się na współpracę z jednym z wirtualnych biur (adres tego e-biura jest na Rynku Głównym) rok temu i u mnie takie rozwiązanie się sprawdza, bo tylko okazjonalnie potrzebuję stałego biura.

 5. Szucha BC pisze:

  Mobilne biuro to najlepsze rozwiązanie dla startujących firm. Dzięki współpracy z takim wirtualnym biurem można zaoszczędzić zarówno na kosztach związanych z wynajmem powierzchni biurowej, jak i na obsłudze administracyjnej firmy. Polecam skorzystanie z usług jednego z takich biur, jakim jest Szucha Business Center, które jest usytuowane w biznesowym sercu Warszawy – w Alei Jana Chrystiana Szucha 3/2. Dzięki współpracy z tym biurem dostaje się możliwość zarejestrowania swojej firmy w prestiżowej lokalizacji – w sąsiedztwie wielu kancelarii prawnych, firm doradczych czy też instytucji dyplomatycznych.
  Ceny zaczynają się już od 79 zł miesięcznie,

 6. herex77 pisze:

  Dla mnie najkorzystniejszy jest adres w centrum Warszawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *