Czy pracownicy banków otrzymują lepsze oferty kredytowe?

Businessman giving cash money to a person

Pytanie to bardzo często pada od wielu osób. Jest to bowiem dla wielu bardzo interesująca kwestia. Z punktu widzenia wielu osób odpowiedź jest twierdząca. Tak naprawdę jednak wszystko zależy od danego banku i ciężko jednoznacznie określić czy faktycznie warunki są lepsze czy nie. W niektórych bankach jednak faktycznie można spotkać się z pewnymi ulgami dla pracowników i pewnymi zniżkami. Dzięki temu mogą oni brać na siebie kredyty na odrobinę lepszych warunkach.

Mniej formalności

Podstawową różnicą jest to, że będąc pracownikiem banku wzięcie kredytu wiąże się z mniejszą liczbą formalności. To natomiast jest bardzo istotne dla wielu osób, ponieważ tak naprawdę na wypełnianiu wszystkich dokumentów tracone jest mnóstwo czasu. Ich zmniejszenie do minimum to natomiast ogromna oszczędność i przede wszystkim wygoda. Pracownicy banków mogą na to natomiast jak najbardziej liczyć i tym samym samo wzięcie kredytu jest dla nich znacznie szybsze. Ich wnioski bowiem również rozpatrywane są w trybie ekspresowym. Znana jest bowiem doskonale ich sytuacja finansowa z tego względu, że są pracownikami banku. Często zatem również samo sprawdzanie ich osoby trwa znacznie krótszy okres czasu.

Brak prowizji

Często również można spotkać się z sytuacją w której to pracownicy banków nie płacą prowizji za samo wzięcie pożyczki. To również znacznie zmniejsza jej ostateczną kwotę i sprawia, że ta jest odrobinę bardziej opłacalna. Dzięki temu bowiem konieczna do oddania kwota jest bardziej zbliżona do samej kwoty branej pożyczki. W przypadku większych pożyczek można na tym zatem naprawdę wiele zyskać i czerpać z takiego działania maksymalne korzyści finansowe. Pożyczki stają się dzięki temu znacznie korzystniejsze.

Niekiedy mniejsze oprocentowanie

W niektórych bankach pracownicy mogą również spotkać się z mniejszym oprocentowaniem na kredyty brane przez nich. Jest to bardzo mocna zachęta do brania pożyczek, ponieważ oprocentowanie to tak naprawdę najważniejszy czynnik, który decyduje o tym czy na daną pożyczkę warto się decydować czy nie. Dlatego też im jest ono niższe tym lepiej i tym większa opłacalność danej pożyczki. Jak najbardziej zatem warto w takiej sytuacji poważnie zastanowić się nad wzięciem kredytu.

Dzięki niższemu oprocentowaniu można zyskać naprawdę bardzo wiele i maksymalnie cieszyć się z samego kredytu. Sama wysokość oprocentowania jest jednak trudna do oszacowania bez dokładnych rozmów już na temat samej pożyczki. Wszystko bowiem zależy od danego banku oraz od tego jaki kredyt jest brany i na jaką kwotę. Warunki w przypadku niektórych można bowiem negocjować i wyhandlować naprawdę dobre dla siebie co jeszcze bardziej zwiększy opłacalność takiej pożyczki.

Podsumowanie

Jak zatem widać faktycznie w niektórych bankach pracownicy w przypadku brania pożyczki mogą liczyć na lepszą ofertę. O ile jest ona lepsza jednak ciężko powiedzieć. Najlepiej samemu zapoznać się ze wszystkimi ofertami i na tej podstawie ocenić ich opłacalność dla każdej osoby. Jest to najlepszy wyznacznik tego czy na daną ofertę warto się decydować czy raczej nie jest ona warta zainteresowania i lepiej sobie ją odpuścić.

Więcej w temacie jakim są pożyczki bankowe oraz kredyty konsolidacyjne można uzyskać na stronie gg2010.pl

1 komentarz

  1. Liniasz pisze:

    Z tego co się orientuję to pracownicy banki nie mają żadnych ulg jeżeli chodzi o kredyty. Wie bo kumpel się kiedyś starał o kredyt jako pracownik banku i nic z tego nie wyszło. W końcu spodobała mu się oferta Safe house i zastawił działkę pod kredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *