Dlaczego warto skorzystać z oferty ubezpieczeniowej RCU?

Home or real estate insurance protection concept. A man hand stop a wooden dominoes continuous toppled before reaching the house and money. Depicts preventing losses that will occur to the property.

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, dlaczego oferta ubezpieczeń RCU cieszy się tak dużą popularnością? Pytanie to wbrew pozorom zadaje sobie dosyć spora liczba osób, które szukają odpowiedniego dla siebie ubezpieczenia. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż dla wielu osób temat ubezpieczeń nie należy do najłatwiejszych. Przyjrzyjmy się więc wspólnie, jakie rodzaje ubezpieczeń ma do zaoferowania RCU, oraz dlaczego warto z nich skorzystać.

Ubezpieczenia majątkowe oraz komunikacyjne RCU

Ubezpieczenia komunikacyjne to jedne z najpopularniejszych typów ubezpieczeń dostępnych na polskim rynku ubezpieczeń, są ubezpieczenia komunikacyjne. Wynika to w dużej mierze między innymi z przepisów prawnych, które nakazują kierowcom wykupienie polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Co raz więcej osób decydując się na ubezpieczenia RCU, pragnie dodatkowo ubezpieczyć na wypadek różnego rodzaju nieszczęść. Do najpopularniejszych dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych należą:

-Ubezpieczenia autocasco.

-Następstw nieszczęśliwych wypadków.

-Assistance.

-Ochrona prawna.

-Ochrona szyb.

Innym popularnym rodzajem ubezpieczenia RCU, są ubezpieczenia majątkowe. Mają one na celu zabezpieczenie majątku przed skutkami jego zniszczenia. Tego typu rodzaje ubezpieczeń są również dostępne w RCU. Możemy do nich zaliczyć między innymi:

-Ubezpieczenia mieszkań oraz domów jednorodzinnych. Obejmują one między innymi skutki pożarów, czy też kradzieży.

-Ubezpieczenia firm.

-Ubezpieczenia przeznaczone dla osób prowadzących gospodarstwo rolne.

Ubezpieczenia osobowe RCU

Zupełnie innym rodzajem ubezpieczeń dostępnych w ofercie RCU, są ubezpieczenia osobowe. Mają one na celu po pierwsze zabezpieczenie finansowo, gdyby w wyniku wypadku doznała ona jakiegoś rodzaju uszczerbku na zdrowiu. Jest to swoista rekompensata pozwalająca między innymi pokryć koszty zakupu leków, czy też związanych z rehabilitacją. Jest to ważne, ponieważ osoba poszkodowana w wyniku wypadku nie jest w stanie wykonywać pracy, a co za tym idzie, naraża się na nadwyrężenie swoich funduszy. Innym rodzajem ubezpieczenia osobowego, jaki ma do zaoferowania RCU, jest prywatna opieka medyczna. Wiele osób narzeka na długie terminy dostępu do lekarzy w ramach NFZ. Rozwiązaniem tego problemu jest możliwość wykupienia pakietu prywatnej opieki medycznej od RCU. W ramach niego osoba ubezpieczona może przez 12 miesięcy bez ograniczeń korzystać usług lekarzy specjalistów. Ponadto dostępne są również pakiety obejmujące różnego rodzaju zabiegi ambulatoryjne oraz leczenie szpitalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *