Kurs jazdy za Tobą? Czas dowiedzieć się, jak pięknie wyczyścić auto!

Większość z nas może od czasu do czasu zrobić szybkie czyszczenie, aby usunąć najgorszy brud i kurz z naszych samochodów. Ale czy wiesz, jak sprawić, by twoja duma i radość wyglądały jak nowe?

Dobrą wiadomością jest to, że możesz poczuć się jak nowy samochód bez konieczności szukania zupełnie nowego zestawu kół! Na pewno ma to znaczenie, jeśli nauka jazdy Lublin już za Tobą i chcesz się pochwalić zdanym prawem jazdy. Zapoznaj się z najlepszymi wskazówkami dotyczącymi czyszczenia samochodu.

Pył łatwo wpada w trudno dostępne miejsca w samochodzie. Wszystkie te otwory wentylacyjne i przyciski zapewniają schronienie, do którego zwykła szczotka po prostu nie może sięgnąć. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tymi niezręcznymi miejscami jest użycie pędzla. Delikatne włosie dostanie się we wszystkie zakamarki, pomagając pozbyć się kurzu, który można następnie na dobre usunąć za pomocą odkurzacza. Tylko upewnij się, że najpierw wybrałeś pędzel, którego twój tata nie użył do pomalowania stołu kuchennego!

Niech lśni z wazeliną

Jeśli chcesz, aby wnętrze Twojego samochodu naprawdę lśniło, zapomnij o wymyślnych produktach — zamiast tego weź trochę wazeliny! Po pozbyciu się kurzu (patrz wskazówka powyżej) użyj szmatki, aby rozprowadzić cienką warstwę wazeliny na desce rozdzielczej. Zdziwisz się, gdy wnętrze Twojego samochodu będzie tak samo jasne i lśniące, jak w dniu, w którym zjechało z linii produkcyjnej.

Usuń sierść zwierząt wilgotną gumową rękawicą

Jeśli Twój pies często jeździ z Tobą w podróże, tapicerka Twojego samochodu jest prawdopodobnie pokryta futrem. Najlepszym sposobem na usunięcie sierści zwierząt z fotelików samochodowych jest zanurzenie gumowej rękawiczki w wodzie, a następnie przetarcie tapicerki w celu zebrania wszystkich sierści. Przyczepione do tych obszarów futro można wtedy łatwo zdjąć.

Dodatkowa wskazówka — wymieszaj z wodą niewielką ilość płynu do zmiękczania tkanin, aby usunąć zapachy zwierząt domowych.

Użyj mąki kukurydzianej, aby pozbyć się tłustych plam

Jeśli masz przerażające plamy oleju lub tłuszczu na tapicerce, nie martw się! Z przyjemnością usłyszysz, że istnieje łatwy sposób na usunięcie tych trudnych plam. Po prostu wlej trochę mąki kukurydzianej na dotknięty obszar, pozostaw na dziesięć minut, a następnie zetrzyj. Skrobia kukurydziana wchłonie tłuszcz lub olej i usunie plamę jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki!

Użyj nafty, aby uzyskać profesjonalnie wyglądający połysk

Wosk specjalnie opracowany do samochodów może być drogi i trudny w aplikacji. Jeśli chcesz uzyskać lśniące wykończenie bez zamieszania, wymieszaj trochę nafty z wodą i nałóż na zewnątrz pojazdu po umyciu. Gdy mieszanka wyschnie, Twój samochód będzie wyglądał jasno, błyszcząco i jak nowy.

Wniosek

Mamy nadzieję, że te wskazówki dotyczące czyszczenia samochodu pomogą przywrócić pojazd do stanu z salonu. Skoro tu jesteś, dlaczego nie spojrzeć na niektóre z naszych innych bezcennych wskazówek dotyczących jazdy? Znajdziesz ich w sieci internetowej naprawdę całe mnóstwo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *