Dywan do salonu z materiałów naturalnych

Materiały naturalne cieszą się dużym zainteresowaniem, dlatego też wielu producentów korzysta z ich dobrodziejstwa przy produkcji nowoczesnych dywanów. Naturalne materiały cenione są przede wszystkim za elegancki design i doskonałe parametry użytkowe.

Eleganckie dywany wełniane

Dywany do salonu wykonane z naturalnej wełny mogą pochwalić się nie tylko wysoką jakością, ale również niespotykanym komfortem. Wełna jak powszechnie wiadomo jest bardzo przyjemna w dotyku i miękka, dlatego też zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wybrednych i najbardziej wymagających użytkowników. Wełna naturalna jest bardzo sprężysta i wytrzymała, dlatego też dywany z niej wykonane nie ulegają odkształceniu. Nie można zapominać również o tym, że wełniane runo skutecznie chroni przed chłodem. W dużym salonie najlepiej sprawdzą się większe dywany wełniane, dzięki którym można regulować poziom wilgotności. Jedyną wadą wełny jest to, że rozwijają się w niej grzyby i bakterie, dlatego też pamiętać należy o systematycznej pielęgnacji. Szczególną ostrożność powinny zachować alergicy.

Modne i stylowe dywany bawełniane

Bawełna jest kolejnym naturalnym włóknem, które wykorzystywane jest przy produkcji dywanów. Bawełniane runo może pochwalić się właściwościami antystatycznymi. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że dywan nie będzie elektryzować się, dlatego też nie będzie przyciągać kurzu. Do kluczowych zalet należy zaliczyć dużą odporność na zabrudzenia i co najważniejsze bez problemu bawełniane dywany można prać w wyższych temperatury. Bawełna jest jednym z tych materiałów, który dość długo utrzymuje swoje naturalne kolory. Pamiętać należy jednak o tym, że bawełna znacznie szybciej zużywa się, niż powyżej opisana wełna. Naturalne dywany bawełniane idealnie pasują do salonów urządzonych w stylu skandynawskim.

Piękne dywany jedwabne

Opisując najpopularniejsze tkaniny naturalne nie można zapominać o dywanach jedwabnych, które po dłuższej przerwie ponownie powracają do mody. Oryginalny dywan z jedwabiu jest bardzo gęsty i lekki. Znakami charakterystycznymi jest oczywiście wysoki połysk. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że jedwab jest jedynym naturalnym materiałem zalecanym dla alergików. Opisując największe zalety dywanów jedwabnych warto wspomnieć również o tym, że są one łatwe w utrzymaniu czystości i nie straszne im nawet poważne zabrudzenia.

Rozmiar dywanu

Wybierając dywany do salonu warto zwrócić uwagę nie tylko na ich materiał, ale również na rozmiar. Wiele osób popełnia duży błąd chcąc pokryć dywanem całą podłogę w salonie. Jeżeli chodzi o małe dywaniki do stolika kawowego, to powinny być one większe od blatu o około 30 cm z każdej strony. Dla rodziców najlepszym wyborem są oczywiście większe dywany, które chronią pociechy przed upadkiem i co najważniejsze zapewniają komfortową zabawę. Wybierając dywan do salonu warto uwzględnić promień otwartych drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *