Zawory Zetkama – Kupuje wygodnie w Proterm Bydgoszcz

Jednym z największych producentów armatury przemysłowej jest firma Zetkama mająca swoją siedzibę w Ścinawce Średniej w województwie dolnośląskim. Swoim klientom oferuje ona wysokiej jakości produkty stosowane do odcinania, regulacji i zabezpieczania przepływu czynników ciekłych i gazowych i pary oraz odlewy armaturowe i maszynowe. Na uwagę zasługuje fakt, że firma posiada własną odlewnię żeliwa wraz z modelarnią. W jej ofercie znajdują się m.in. zawory zaporowe, zwrotne, mieszkowe, przepustnice, filtry i kurki kulowe.

Zawory zaporowe Zetkama – wysokiej jakości armatura przemysłowa

Zawory zaporowe Zetkama są najbardziej uniwersalną grupą zaworów. Służą one do odcinania przepływu czynnika w instalacjach przemysłowych. Mogą one pracować w warunkach, gdzie zakres ciśnienia nominalnego zawiera się pomiędzy PN6 i PN40 a temperatura maksymalna wynosi 450°C. Wynika to z różnorodności zastosowanych do produkcji materiałów oraz różnych możliwości sposobu montażu na instalacjach, np. połączenia gwintowane, kołnierzowe czy spawane. Mogą mieć one kadłuby wykonane ze stali węglowej lub stopowej (fig 219), żeliwa szarego (fig. 201), staliwa węglowego i stali nierdzewnej (fig. 217), żeliwa sferoidalnego, brązu (fig. 215 i 216).

Zawory zwrotne to z kolei najliczniejsza grupa zaworów w ofercie Zetkamy. Służą one do zabezpieczenia instalacji przed niekontrolowanych przepływem zwrotnym. Zetkama oferuje zawory zwrotne grzybkowe, klapowe, klapowe, dwuklapowe, typu „Silent” oraz „Disco”. Zawory zwrotne mają kadłuby wykonane z tych samych materiałów co zawory zaporowe. Tak jak w poprzednio tu również materiał zależy od tego jakie ciśnienie nominalne i temperatura będzie w instalacji.

Kurki kulowe Zetkama nie generują dodatkowych oporów w instalacji, należą one do grupy zaworów pełnoprzelotowych. Kurek kulowy fig. 565 dostępny w ofercie Zetkama dzięki zwartej budowie i zastosowaniu sprężyn talerzowych zapewniona wysoki stopień szczelności. Kadłub zaworu wykonany jest z żeliwa szarego lub sferoidalnego.

Przepustnice i filtry siatkowe Zetkama

Przepustnica Zetkama to rodzaj zaworu motylkowego, który służy do regulacji przepływu medium. Odbywa się to poprzez obrotowy ruch łopatki umieszczonej wewnątrz kanału. Oś łopatki jest umieszczona prostopadle do osi kanału. Kadłuby przepustnic, które ma w swojej ofercie Zetkama, tj. fig. 495, fig. 497, 498 i 499 wykonane są z żeliwa szarego lub sferoidalnego. Jedynie przepustnica fig. 496 ma kadłub wykonany z aluminium.

Dla bezawaryjnej pracy instalacji opartej na zaworach mieszkowych oraz jej najbardziej wrażliwych elementów niezbędne jest zastosowanie filtrów siatkowych. Filtry siatkowe w wersji z wkładem magnetycznym, wychwytują cząstki ferromagnetyków znajdujące się w medium. Filtry fig. 820 i 826 mają kadłub zbudowany ze staliwa węglowego. Filtr siatkowy fig. 823 ma korpus z żeliwa szarego, natomiast filtr fig. 821 w zależności od zastosowania może mieć kadłub zbudowany z żeliwa szarego, sferoidalnego lub ze staliwa.

Opisany powyżej asortyment firmy Zetkama można nabyć stacjonarnie w hurtowni Proterm, jednej z największych hurtowni instalacyjnych w Bydgoszczy lub skorzystać z jej sklepu internetowego proterm.sklep.pl. Dokonując zakupu w hurtowni Proterm mają Państwo gwarancję zakupu produktu nowego, wysokiej jakość w niskiej cenie. Firma zapewnia również szybką realizację zamówienia na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *