Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną?

Ubieranie się może być stresującym zadaniem, szczególnie gdy w grę wchodzi rozmowa kwalifikacyjna. Nie tylko chcesz wyglądać profesjonalnie, ale także chcesz wyglądać w sposób dobrze dopasowany do firmy i jej kultury. Niestety, nie ma cudownego rozwiązania pasującego do wszystkich scenariuszy. Zamiast tego musisz dostosować swoje wybory odzieżowe do rodzaju rozmowy i rodzaju stanowiska. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych wskazówek dotyczących stylizacji, które pomogą Ci zdecydować, w co się ubrać podczas następnej rozmowy kwalifikacyjnej.

praca biznes nananova

Co ubrać na rozmowę o staż?

Praktyki są ważnym elementem rozwoju kariery zawodowej i powinieneś je traktować jako takie. Tak więc, jeśli chcesz zdobyć stanowisko, które ustawi cię na właściwej ścieżce, musisz ubrać się w ten sposób. To, co założysz na siebie podczas rozmowy o stażu, zależy w dużej mierze od rodzaju firmy, do której chcesz się dostać. Jeśli firma jest formalna, biała koszula i czarne spodnie będą doskonałą opcją., ewentualnie spójrz na eleganckie sukienki sklep online. Jeśli firma jest start-upem, możesz być bardziej kreatywna i swobodna. W większości przypadków strój, który wydaje się profesjonalny i inteligentny, bez wymuszonego wyglądu, będzie idealny.

 Co ubrać na nieformalną rozmowę?

Nie popełnij błędu, idąc na rozmowę kwalifikacyjną w stroju kąpielowym lub gimnastycznym.. Aby zrobić dobre wrażenie w każdej pracy, nadal musisz wyglądać schludnie. W związku z tym, eleganckie ubieranie się tylko sprawi, że nie będziesz wyglądać niechlujnie i pomoże Ci uzyskać stanowisko. Choć nie ma potrzeby zakładania damskiego garnituru, doskonałym pomysłem jest założenie bluzki z parą spodni lub ołówkowej spódnicy.

Co ubrać na rozmowę biznesową?

W przypadku kodeksu firmowego najlepiej postawić na wygląd podstawowy i konserwatywny. Zostaw swoje ulubione trendy w modzie na weekend i zamiast tego załóż coś bardziej odpowiedniego dla biura. Dopasowane spodnie lub ołówkowa spódnica w połączeniu z koszulą i marynarką to doskonały wybór. Alternatywnie, dopasowana sukienka może również dobrze wyglądać, o ile nadaje się do biura. Jeśli chodzi o kolory, granat i ciemnoszary, oba stanowią doskonały wybór i wydają się bardziej przystępne niż czarne.

Co założyć na formalną rozmowę?

Rozmowa kwalifikacyjna połączona z formalnym ubiorem wymaga idealnej wersji najlepszego stroju biurowego. Innymi słowy, spodnie to idealny wybór. Połącz je z wysokimi obcasami i koszulą z kołnierzykiem, aby stworzyć strój, który sprawi, że będziesz wyglądać profesjonalnie i wydajnie. Aby zachować ogólną estetykę w wyrafinowany sposób, trzymaj się neutralnej palety kolorów. Czarne, białe i szare – wszystko to doskonałe wybory w kontekście formalnych rozmów kwalifikacyjnych i można je nosić w różnych odcieniach lub jako część tradycyjnego wzoru.

Rozmowa na Skype?

Jeśli chodzi o Skype, nadal musisz się odpowiednio ubrać aby zaimponować, więc wyrafinowany wygląd jest koniecznością. Nie myśl, że możesz ubrać samą koszulę i wystarczy – jeśli Twój rozmówca to dostrzeże szanse na zdobycie pracy będą minimalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *