Weselny prezent dla kolegi z pracy? Pomożemy!

Kupowanie prezentu dla kolegi z pracy może być trudne – wystarczająco trudno jest kupić coś fajnego dla naszych bliskich przyjaciół i rodziny, prawda? Co więc podarować komuś, kogo nie znasz dokładnie? Jaka jest właściwa kwota do wydania i czy nadal powinnaś dawać prezent, jeśli nie uczestniczysz w wydarzeniu dotyczącym podarku?

praca biznes arteria

Stres może wynikać z tego, że nie znasz się na etykietach związanych podarunkami, ale nie powinno to być powodem do niepokoju, jeśli weźmiesz pod uwagę kilka kwestii. Spójrzmy na te rozważania, abyś mógł łatwiej przygotować się do tego zadania.

Wysyłka do domu lub przyniesienie prezentu na wesele

Wesela mogą być stresującym, skomplikowanym bałaganem – staraj się być ostrożny przy wyborze sposobu wręczania prezentu. Zazwyczaj zaleca się, aby w miarę możliwości wysłać upominek bezpośrednio do domu, aby zaoszczędzić młodej parze bólu głowy w tym wielkim dniu. Oczywiście, prezenty poza przyjęciem są dopuszczalne, ale pamiętaj o rozmiarze i przenośności, jeśli przynosisz przedmiot.

Jeśli jesteś w stanie podarować prezent w imieniu swojej firmy, możesz znaleźć wyselekcjonowane pudełko z pełnym logo firmy, które będzie miłym gestem dla cennego pracownika. Niestandardowe upominki firmowe mogą być dobrym sposobem na pokazanie pracownikom, jak bardzo się ich docenia.

Rejestr podarunkowy

Bardzo często pary które już wkrótce wejdą w związek małżeński zakładają rejestr podarunków u lokalnych i internetowych sprzedawców. Dzięki temu nie musisz zbyt mocno myśleć o tym, co kupić na ten wielki dzień. Masz gwarancję, że dostaniesz odpowiedni prezent, wybierając coś z listy.

W niektórych przypadkach duże przedmioty mogą przekraczać budżet. Wskazane jest, aby dogadać się z innymi współpracownikami przy temacie większych zakupów, co może być dobrym sposobem na utrzymanie bezstresowego kupowania prezentów.

Jaka jest odpowiednia kwota?

Podczas gdy twój budżet będzie ostatecznym czynnikiem decydującym, ogólnie mówi się, że powinieneś oczekiwać, że wydasz około 100 do 200 zł na prezent. Niektórzy uważają, że koszt tego prezentu powinien przynajmniej przewyższać koszt bycia zaproszonym na wesele. Podczas gdy prezent nie jest absolutną koniecznością, aby wziąć udział w weselu, jeśli twój budżet na to nie pozwala, spróbuj znaleźć jakiś kompromis, ponieważ prezent może pokazać Twoje dobre intencje kierowane w stronę pary.

Karty upominkowe, czeki lub gotówka

Jeśli para nie założyła listy mile widzianych prezentów, przedmioty tam umieszczone są poza twoim przedziałem cenowym i / lub jesteś typem beznadziejnym, jeśli chodzi o kupowanie prezentów, pomyśl o kartach podarunkowych lub gotówce. Waluta jest zawsze dobrym prezentem, szczególnie dla młodszych par. Jeśli chcesz dać kartę podarunkową, poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, gdzie młodzi ludzie robią większość zakupów przed dokonaniem zakupu. Jednym z miejsc, w którym można znaleźć naprawdę interesujące pomysły na prezent jest pracownia rękodzieła znana jako Artyferia – naprawdę warto tam zajrzeć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *