Jak wygląda przeniesienie numeru do innego operatora?

app_1

Wiele osób, które od dłuższego czasu korzystają z usług jednego operatora sieci komórkowej, z biegiem czasu zaczyna być niezadowolonych z poziomu obsługi. Dotyczy to najczęściej wieloletnich klientów, którzy często są traktowani przez firmy telekomunikacyjne nieco gorzej niż klienci nowi. Operatorzy nie muszą bowiem oferować im atrakcyjnych promocji, gdyż są pewni, że stały klient nadal będzie stały. Tymczasem coraz więcej osób decyduje się zmienić operatora.

Oferty sieci komórkowych dla nowych klientów często są o wiele bardziej atrakcyjne niż dla stałych, wieloletnich użytkowników. Nic więc w tym dziwnego, że ci drudzy często są niezadowoleni, że ich pakiety usług są droższe lub nowi klienci w ramach tej samej ceny maja oferowane o wiele więcej atrakcyjnych usług. Pierwszym krokiem jest oczywiście kontakt z operatorem i próba wyegzekwowania lepszej oferty. Bardzo często jednak to się nie udaje i wtedy najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie oferty konkurencyjnych firm i skorzystanie z ich usług.

Formalności załatwi nowy operator

Osoby, które chcą przenieść się do innego operatora, mogą to zrobić z zachowaniem dotychczasowego numeru telefonu. To szczególnie ważne w przypadku osób, które jeden i ten sam numer mają od wielu lat i wykorzystują do też czasem do celów zawodowych. Wtedy zmiana numeru mogłaby spowodować sporo problemów z komunikacją nie tylko w życiu prywatnym, ale również w zawodowym. Osoby, które chcą przenieść się do konkurencji wraz z numerem, nie muszą praktycznie wkładać w to żadnego wysiłku. Wszelkie formalności załatwią za nie doradcy klienta w nowej firmie, do której klienci postanowili się przenieść. Jeśli więc ktoś nie chce zmieniać operatora w obawie, że straci swój wieloletni numer, nie musi się takiej sytuacji obawiać. Numer pójdzie razem z nim tam, gdzie sobie tego zażyczy.

Warto dobrze czytać umowy

Zanim jednak zdecydujemy się na którąś z konkurencyjnych ofert, warto dobrze przeczytać nie tylko warunki oferty, ale również szczegółowe zapisy umowy. Dokumenty u operatorów to najczęściej wiele stron zapisanych drobnym drukiem, jednak warto się z nimi zapoznać i nie podpisywać niczego w ciemno. Przed wyborem innego operatora dobrze jest również poznać opinie o nim wśród klientów, którzy już korzystają lub korzystali z jego usług. Warto przede wszystkim sprawdzić, czy firma wywiązuje się z warunków umowy oraz jak wygląda naprawa usterek czy awarii. Awaria Orange czy innej sieci może się bowiem zdarzyć w najmniej spodziewanym momencie, a każda taka awaria powoduje, że klienci danego operatora tracą łączność ze światem. W dzisiejszych czasach, gdy telefony komórkowe służą nam w dużej mierze podczas pracy zawodowej, taka sytuacja może być mocno problemowa. Warto więc szukać takiego operatora, który będzie jak najszybciej usuwał wszystkie usterki czy awarie. Świadczy to bowiem o rzetelnym i profesjonalnym podejściu do klienta. Nie ma natomiast nic gorszego niż wielokrotne zgłaszanie awarii, z którą operator nic nie robi i przez wiele dni nie zadba o jej usunięcie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *