Komu powierzyć wywóz problemowych nieczystości z prywatnej posesji?

Sewage-Tank-Emptying

Wiele efektownych posesji, które spotykamy w niektórych dzielnicach w miastach oraz na osiedlach domów poza miastem wzbudza zachwyt czy nawet uczucie zazdrości. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nawet na takich posesjach są miejsca, które lepiej omijać szerokim łukiem. Są to szamba, w których gromadzone są wszelkie produkowane przez mieszkańców budynków nieczystości.

Szamba betonowe ceny mają dosyć przystępne, dzięki czemu nadal cieszą się największą popularnością wśród inwestorów, którzy nie mają możliwości podłączenia swoich budynków do sieci kanalizacyjnej. A dzieje się tak bardzo często, gdy budynek jest realizowany w takiej lokalizacji, gdzie występuje duże rozproszenie budynków. Nie ma wtedy możliwości podłączenia każdego z nich do sieci. Owszem, zamiast betonowego szamba można postawić na przydomową oczyszczalnię ścieków. Jest to całkiem ekologiczne, naturalne i wygodne rozwiązanie, ale niestety dosyć kosztowne. Dlatego też, póki co, niewielu inwestorów decyduje się na wykonanie oczyszczalni przydomowej zamiast zwykłego, tradycyjnego szamba. Szamba są natomiast tańsze w wykonaniu, ale generują regularne koszty związane z ich opróżnianiem. Właściciele posesji powinni więc pilnować terminów opróżniania szamba, gdyż nadmiar nieczystości może mieć wpływ na trwałość i wytrzymałość szamba. A gdy szambo jest zbyt pełne, może się zdarzyć, że pęknie i część nieczystości będzie przedostawała się do gleby i powodowała skażenie środowiska.

Szamba powinny być opróżniane regularnie

Każdy właściciel posesji, który ma na swoim terenie szambo, musi pamiętać o tym, że jego obowiązkiem jest regularne oczyszczanie zbiornika na nieczystości. Samemu raczej nie da się tego wykonać, dlatego konieczne jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się wywozem nieczystości z szamb. Wybór nie powinien być trudny, praktycznie w każdym mieście można znaleźć co najmniej kilka firm, które zajmują się tego rodzaju usługami. Aby wybrać najlepszego wykonawcę, warto zapoznać się z opinią na temat konkretnej firmy, najlepiej wśród osób, które korzystają z jej usług. Usługa opróżniania szamba nie jest bowiem jednorazowa, a cykliczna. Lepiej jest więc od razu znaleźć sprawdzoną firmą, zamiast za każdym razem rozpoczynać poszukiwania od nowa.

Jakość usług ważniejsza niż cena

Aby znaleźć dobrą firmę opróżniającą szamba, warto kierować się nie tylko ceną usług, ale również ich jakością. Bardzo ważne jest odpowiednie podejście do realizacji zadań, zachowywanie wszystkich zasad bezpieczeństwa, a także terminowość. Jeśli umawiamy się z firmą na konkretny termin, powinna ona go dotrzymać. Jeśli wykonawca nie stawia się o wyznaczonej godzinie w danym dniu, lepiej od razu szukać innej firmy, gdyż jest to po prostu niepoważne podejście do pracy. Zawsze warto też szukać firmy odpowiednio wcześniej, aby mieć zapas czasowy, jeśli żadna firma nie będzie miała wolnych terminów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *