Kołobrzeg – miasto przyjazne najmłodszym!

Piękny Kołobrzeg to miasto pełne atrakcji nie tylko dla osób dorosłych. Warto się tam wybrać również i z dziećmi, dla których to miasto przygotowało rozliczne atrakcje.

Gdzie zabrać dziecko będąc z nim w Kołobrzegu?

Jeśli chcesz, by Twoje dziecko mogło cieszyć się morską bryzą – nie ma miejsca, w którym można się czuć bardziej relaksująco niż na kołobrzeskim molo, ale uwaga – czasem wiatr jest tak silny, że podczas wizyty zaleca się zabranie dodatkowej kurtki dla dziecka. Warto również wiedzieć, że na brzegu molo znajduje się doskonała kawiarnia, a także wiele udogodnień na wybrzeżu, które docenią rodziny z dziećmi. Piękne molo z niesamowitym miejscem na spacery jest długie i bezpieczne, a to liczy się bardzo.

Latarnia Morska w Kołobrzegu

Innym, wartym zobaczenia razem z dziećmi obiektem jest znajdująca się w Kołobrzegu Latarnia Morska. Do tego stopnia, że każdy, kto odwiedzi to miejsce, musi mieć zdjęcie latarni morskiej lub na tle latarni morskiej, a najlepsze jest to, że nawet możesz pójść na górę, aby zobaczyć ładny widok, który się roztacza z tamtego miejsca. Na pierwszym piętrze znajduje się sklep z pamiątkami. Ale uwaga: aby dotrzeć na sam szczyt latarni musisz wspinać się po wielu schodach, ale po drodze jest trochę miejsca do odpoczynku, a także eksponaty z muszelek i małe sklepy, w których dzieci mogą znaleźć pamiątki dla siebie i bliskich.

Port w Kołobrzegu

Cały kołobrzeski port jest pełen atrakcji! Ba! Za niewielką cenę (są rodzinne zniżki) można dostać się na piracki statek, który zabierze Cię z dziećmi na 45-minutową przygodę do morza i dookoła portu. Wokół całego portu są też rozsiane ścieżki rowerowe, a także restauracje i sklepy.  Statki pirackie odbywają krótkie wyprawy do zatoki i można zwiedzać łódź torpedową – wszystkie te atrakcje dla dzieci Kołobrzeg czekają w sezonie wakacyjnym i nie tylko.

Jeśli Kołobrzeg – to i plaża koło brzegu!

Nie można jechać do Kołobrzegu, nie odwiedzając jego głównej plaży. Cały jej obszar jest naprawdę niesamowity. Plaże są ładne, szerokie i słoneczne. Bardzo dobrze jest też odwiedzać takie miejsca w okresie zimowym. Następnie możesz się zrelaksować, cieszyć tym wszystkim razem ze swoimi maluchami.

Plaża jest bez wątpienia główną atrakcją Kołobrzegu. Piasek jest drobny i przyjemny w kontakcie ze stopami, dlatego dzieci mogą się po nim swobodnie poruszać, plaża jest szeroka i długa, woda jest czysta i zachęcająca, drewniane falochrony stanowią miejsce do nocowania ptaków morskich i tworzenia uroczych zdjęć. Trochę na wschód znajdują się klasyczne leżaki do wynajęcia – rodem z lat 30. i 40, na pewno spodobają się zarówno maluchom, jak i ich rodzicom.

Zatem bardzo duża plaża o długości wielu kilometrów czeka na wszystkie rodziny z dziećmi, które zdecydują się spędzić urlop w tym miejscu. Morze jest spokojne, a przyjemny spacer wzdłuż morza to już prawdziwa gratka. Z przodu dostępne są także kawiarnie, o czym warto wiedzieć zawsze wtedy, gdy poczujecie głód bądź pragnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *