Jakie korzyści dla firmy daje monitorowanie pojazdu GPS?

Informacja na temat położenia pojazdu jest możliwa za pomocą systemów lokalizacji wykorzystujących GPS. Jakie zalety daje zastosowanie monitorowania samochodów GPS w firmie?

 

Czym jest monitorowanie pojazdu GPS?

Pod terminem jak monitorowanie pojazdu GPS znajduje się proces służący do dokładnego określania pozycji pojazdu na podstawie jego lokalizacji GPS. Do tego celu stosowane są satelity oraz specjalne pozycjonery GPS, które we współpracy z oprogramowaniem komputerowych pozwalają na wskazanie, gdzie obecnie znajduje się pozycjoner.

 

Lokalizacja GPS związana jest z wieloma zaletami – pomaga w orientacji na mapie, ułatwia dotarcie do celu, może służyć do wskazania na położenie skradzionego mienia. Te zalety widać także w przypadku firm, które zdecydowały się na wdrożenie systemu GPS.

 

Monitoring pojazdów GPS – kiedy warto?

Firmy, które najczęściej decydują się na monitorowanie pojazdu GPS, to firmy działające w branży transportowej. Zamontowane w ich flocie pozycjonery pozwalają na łatwą kontrolę wszystkich pojazdów jednocześnie i ułatwiają planowanie dostaw i obiorów ładunków.

 

Ponadto monitorowanie pojazdu GPS sprawdza się również w innych firmach wykorzystujących własne floty samochodowe, między innymi w samochodach przedstawicieli handlowych, kurierów, serwisantów, ankieterów.

 

Jakie zalety daje monitorowanie pojazdu GPS?

Firma, która zdecydowała się na wdrożenie systemów monitorowania GPS w swojej flocie, może uzyskać szereg korzyści. Wśród nich warto wskazać na:

 

  • możliwość bieżącej lokalizacji pojazdów na mapach, co pozwala na ich skuteczną kontrolę
  • zapobieganie wykorzystywaniu pojazdów przez pracowników wbrew ich celom
  • lokalizacja pojazdu wtedy, gdy został on ukradziony, co zwiększa szansę na odzyskanie mienia
  • możliwość efektywnego planowania tras pojazdów na podstawie ich aktualnego położenia i sytuacji drogowej

 

Te korzyści przekładają się następnie na mniejsze koszty związane z użytkowaniem floty oraz na dodatkowe zyski związane z ograniczeniem zbędnych wydatków, na przykład wywołanych używaniem samochodu na cele własne przez pracowników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *