Kredyty studenckie – czy warto zadłużać się już na starcie?

collegemoneymistakes-5701ed603df78c7d9e65b58b

Pożyczki studenckie mogą być delikatnym tematem. Nikt nie chce brać na siebie zadłużenia – tym bardziej w tak młodym wieku, ale czasami pożyczanie pieniędzy może być konieczne. Dla wielu osób też takie pożyczki nie są konieczne, ale będąc studentem nie ma się jeszcze możliwości podjęcia stałej pracy zawodowej – a dodatkowe pieniądze zawsze mogą się przydać.

Pożyczki studentów często okazują się doskonałym rozwiązaniem – dla samych studentów, jak również ich rodziców. Spójrzmy teraz na kilka zalet i wad, które powinny bardziej dać do namysłu czy warto wejść w kredyty studenckie, czy lepiej jeszcze sobie odpuścić takie formy finansowania.

Koszty edukacyjne zostaną pokryte

Nie ma ograniczeń dotyczących prywatnych kredytów studenckich – przynajmniej teoretycznie. Większość z nich jest na tyle wysoka, aby pokryć koszty czesnego, jak i utrzymania. Może to być korzystne, jeśli nie możesz uzyskać innych pożyczek studenckich lub nie udało ci się uzyskać wystarczającej pomocy z innego źródła. Jeśli potrzebujesz więcej pomocy, prywatne kredyty studenckie mogą być najlepszą opcją.

Niższe stopy procentowe

Możesz być w stanie znaleźć niższą stopę procentową. Niektóre prywatne pożyczki studenckie oferują niższe oprocentowanie od kredytów bankowych. Zanim jednak będziesz już pewny, że chcesz wziąć taką pożyczkę – pamiętaj że te stawki są zazwyczaj zmienne, dlatego czasem mogą być ryzykowne.

Więcej różnorodności dla konkretnych potrzeb

Ponieważ istnieje tak wiele prywatnych kredytodawców, można znaleźć większą różnorodność w rodzaju planu pożyczki, jaka może cię zainteresować. Czasem może to być korzystne, jeśli tylko spoglądasz na małą pożyczkę, lub jeśli plan finansowy pasuje do bardziej specjalistycznego podejścia kredytowego.

Jednak pamięta, że jeśli akceptujesz pożyczkę w ramach umowy o określonej stopie procentowej, może zostać zmieniona według uznania pożyczkodawcy. Możesz zacząć od niskich stóp procentowych, tylko po to, aby za 3 lata wzrosła do wielkich rozmiarów. To nie jest stabilna stała, dlatego planowanie przyszłych finansów może być trudne z tego powodu.

Wyższy limit kredytów

Tylko dlatego, że możesz sfinansować cały koszt Twojego wykształcenia właśnie kredytami nie oznacza, że powinieneś. Wyższa pożyczka oznacza, że będziesz płacić więcej odsetek. I więcej odsetek oznacza, że będziesz płacić więcej od kredytu niż w przypadku, gdy główny był mniejszy na początku. Ogólnie rzecz biorąc, musisz to rozważyć dokładnie względem swoich osobistych możliwości.

Pożyczka jest uzależniona od wyniku kredytowego

Możesz być w niekorzystnej sytuacji, jeśli masz niski lub żaden wynik kredytowy. Nie tylko będzie ci trudno nabyć pożyczkę, ale może być tylko możliwe uzyskanie słabszych warunków, takich jak wyższe stopy procentowe, opłaty lub gorsze niż elastyczne plany spłat.

Jeśli pożyczkodawca wymaga poręczyciela, możesz narazić kogoś bliskiego na ryzyko finansowe
Jeśli masz niski wynik kredytowy lub nie masz go w ogóle, większość prywatnych kredytodawców będzie wymagać takiego poręczyciela pożyczki. To zwiększa odpowiedzialność, a jeśli nie będziesz w stanie dokonać płatności w przyszłości, może to być problemem dla bliskiej ci osoby.

Materiał przygotował portal finansowy speedcashpolska.pl – sprawdź jakie możliwości może dać Ci pożyczka pod zastaw mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *