Kuchnia w zupełnie nowym stylu

Nie bez powodu mówi się, że kuchnia stanowi serce domu. Nie tylko przygotowujemy w niej posiłki, lecz często spędzamy sporo czasu w ciągu dnia. W trakcie codziennej krzątaniny towarzyszą nam dzieci rysujące lub odrabiające lekcje na blacie, członkowie rodziny wchodzą do niej chcąc zrobić sobie kawę lub kanapkę… Ponadto ogromną popularnością cieszą się aneksy kuchenne sprawiające, że mamy nieustanny kontakt z bliskimi w salonie.

Kuchnia to miejsce tętniące życiem, dlatego projektując ją warto zadbać o to, by była funkcjonalna, łatwa w czyszczeniu oraz atrakcyjna dla oczu.

Odrzuć zwyczajność!

Kuchnia wcale nie musi przypominać tej w domu naszej babci! Oczywiście, jeśli klimat retro czy vintage są Ci bliskie, to warto zaaranżować ją w takim stylu. Jeżeli jednak preferujesz modernistyczne skąpe kształty oraz chłodny, geometryczny wystrój wnętrz, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nadać jej właśnie takiego charakteru.

Jednym z elementów, który doskonale sprawdzi się przy budowaniu minimalistycznej, nowoczesnej estetyki w naszej kuchni jest armatura kuchenna. Baterie kuchenne, jakie obecnie możemy znaleźć na rynku łączą w sobie wygodę, funkcjonalność i unikalny design. Kran z opcją regulacji strumienia, elastyczny wąż pozwalający dokładne na wypłukanie naczyń i samego zlewu podczas jego mycia oraz wysokiej jakości materiały i solidne wykonanie zadowolą każdego miłośnika spędzania czasu na przygotowywaniu posiłków dla bliskich. Istnieje też możliwość wyboru baterii z podwójnym kranem. Opcji jest nieskończenie wiele, można zapoznać się z nimi na przykład na stronie https://omstore.pl/collections/baterie-kuchenne i dostosować wybór do swoich preferencji oraz potrzeb.

Estetyka i funkcjonalność

Oczywiście praktyczność designerskich baterii kuchennych nie jest ich jedyną zaletą. Kolejną i równie ważną cechą tego rozwiązania jest szeroka dostępność różnych wariantów modeli. Nikiel, chrom, czerń czy mat to kolory idealnie nadające się do wnętrz, których wystrój opiera się na minimalizmie. Doskonale łączą się także z surowym, prostym designem baterii.

Nie oznacza to jednak, że osoby preferujące bardziej wytworny, ozdobny styl nie mają szans na znalezienie modelu trafiającego w ich gust. Dostępne są m.in. baterie w kolorze lub z kunsztownymi złotymi elementami. To ogromna dogodność zwłaszcza dla osób posiadających aneks kuchenny, który musi w 100% współgrać z estetyką salonu. Specyfika nowoczesnych baterii pozwala na stworzenie kuchni o dowolnym, najbardziej odpowiadającym nam designie.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *