Skuteczny sposób na rozluźnienie mięśni

Jak doskonale wiemy, jeśli uprawiamy jakiś sport czy też prowadzimy aktywny tryb życia to bardzo często przeprowadzamy różnego rodzaju treningi i raczej nie jest to żadna nowość. Możemy zdecydować się na treningi w różnej formie, ale w ostatnim czasie niezwykle popularne stało się rolowanie.

Czy jest rolowanie?

Nie jest to zbyt mocno wyczerpujące i polega po prostu na tym, aby położyć np. pod naszą nogę specjalny wałek, a następnie poruszać się do przodu i do tyłu – w ten sposób możemy skutecznie rozluźnić nasze miejsce czy też zlikwidować skutki przeciążeń lub mikrourazów. To właśnie taka technika często wykorzystywana jest na rehabilitacja warszawa  https://bodymove.pl/rehabilitacja-kregoslupa/kregarz-warszawa-nastawianie-kregoslupa/ w leczeniu wielu urazów. Zapewne nie wszyscy wiedzą o tym, że właśnie w ten sposób możemy skutecznie uniknąć urazu czy zbędnych napięć. Jednak, jeśli chcemy zobaczyć jakiekolwiek efekty to powinniśmy wykonywać rolowanie w miarę możliwości regularnie, ponieważ jest to jedna z najważniejszych zasad podczas rehabilitacja warszawa. Za sprawą tego, że w zasadzie nie ma w tym nic skomplikowanego to coś takiego z powodzeniem możemy wykonywać samodzielnie w domu.

Co innego jak nie wałek?

Oczywiście nikt nie mówi o tym, że musi być to koniecznie wałek, bo równie dobrze możemy wykorzystać np. piłeczkę tenisową. Wystarczy tylko, że będziemy każdego dnia podkładać ją pod bolący mięsień, a już po 1-2 tygodniach poczujemy ulgę i będzie nam się znacznie lepiej żyło. Niestety prawda jest taka, że z początku rolowanie może być dla nas niezwykle bolesne, jednak nawet już po kilku dniach zbędny ból zniknie i zazwyczaj jest to czas, gdy zaczynamy odczuwać jakieś pierwsze efekty co chyba jest naszym celem. Zawsze najważniejsze jest to, aby w takim miejscu jak rehabilitacja warszawa pokazano nam jak należy wykonywać to w prawidłowy sposób. Mimo, że nie jest to jakaś bardzo skomplikowana technika rozluźniania to jest możliwość, aby wykonywać to w nieprawidłowy sposób, a raczej nie tego chcemy i najlepiej, jeśli ktoś nam to pokaże.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *