Jak się przygotowań do badania echa serca i o czym powiedzieć lekarzowi?

To, jak trzeba będzie przygotować się do echa serca w dużej mierze zależy od odmiany badania, na jaką się zapiszesz. Jeżeli wykonywane jest standardowe przezklatkowe echo serca warszawa, trzeba rozebrać się od pasa w górę i ułożyć się na plecach na specjalnej leżance. Jeżeli jednak ma zostać wykonane EKG przezprzepłykowe, trzeba na badanie stawić się na czczo, przynajmniej cztery godziny przed badaniem nie wolno nic jeść. Poza tym nie ma żadnych innych wymagań co do przygotowania się do badania echa serca.

O czym należy powiadomić lekarza przed badaniem?

Zanim badanie się rozpocznie, lekarz wykona z pacjentem krótki wywiad. Musisz odpowiedzieć zgodnie z prawdą na wszystkie pytania. Przede wszystkim padnie pytanie, czy wcześniej pojawiały się już jakiekolwiek problemy z sercem, zdiagnozowane bądź nie. Takie informacje są bardzo istotne, aby echo serca warszawa https://bodymove.pl/echo-serca-warszawa  

można było zinterpretować we właściwy sposób. Inaczej w końcu wygląda całkiem zdrowe serce, a inaczej zmienione chorobowo. O tym, o czym wiesz warto poinformować lekarza. Trzeba również powiedzieć lekarzowi, jakie leki przyjmujesz na co dzień np. na serce, czy przyjmujesz insulinę. Zapisując się na badanie, warto zapytać lekarza, czy możesz je wszystkie normalnie przyjąć, czy trzeba w dniu badania odstawić leki dla uzyskania lepszego obrazu z badania.

Co dzieje się podczas badania echa serca?

Klasyczne echo serca wykonywane jest w wyciszonym pomieszczeniu, pacjent leży na plecach, a lekarz przejeżdża głowicą z żelem po jego klatce piersiowej. Na monitorze wyświetlany obraz serca, któremu można się przyglądać. Jest to bardzo ciekawe. Ważne jest, aby podczas badania, które trwa od kilku do kilkunastu minut nie ruszać się. Mogłoby to zakłócić obraz uzyskiwany podczas badania, a wtedy echo serca warszawa trzeba by było powtórzyć. Jak widać, nie ma nic strasznego w tym badaniu, dlatego nie trzeba się go obawiać. Można śmiało się na nie zapisać, jeżeli chcesz skontrolować swoje serce i sprawdzić, czy działa tak, jak powinno.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *