Kursy podyplomowe czy studia – co lepiej przygotuje Cię do pracy lektora języka włoskiego?

Italian-online-course-on-colanguage

Lektorzy języków obcych są jednym z zawodów, które niezmiennie posiadają pewne miejsca na rynku pracy. Poszukiwani są zarówno lektorzy znający popularny język angielski, jak i nauczyciele uczący mniej popularnych języków, na przykład włoskiego. Sprawdźmy, jakie wykształcenie jest niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie, a także jaki rodzaj wykształcenia będzie korzystniejszy dla przyszłych lektorów.

Podstawa wykształcenia

Podejmując się pracy związanej z nauką języka włoskiego konieczna będzie przede wszystkim praktyczna znajomość języka obcego- bez tego nie ma możliwości nauczania języka obcego innych osób. Podstawą do zaznajomienia się z językiem są studia, jednak niezależnie od wyboru rodzaju edukacji należy mieć świadomość, że nauka języka obcego w dużej mierze opiera się na samodzielnej nauce. Na rynku istnieje dość sporo różnych form kształcenia dla przyszłych nauczycieli języka obcego, jednak podstawą edukacji, która dodatkowo umożliwia późniejszą pracę jako nauczyciel języka obcego są studia filologiczne. Alternatywą dla studiów kształcących w zawodzie lektora języka włoskiego są kursy podyplomowe. Jest ich trochę na rynku i w opozycji do kilkuletnich studiów wyższych kursy są dużo krótsze i uczą samego języka i przygotowują do pracy w zawodzie od bardziej praktycznej strony. Co więc takiego jest lepsze w przygotowaniu do pracy lektora włoskiego?

Jaki rodzaj wykształcenia wybrać?

Podstawą uprawniającą do kształcenia jest praktyczna znajomość języka włoskiego, którego można nauczyć się na różne sposoby. Ucząc się języka obcego należy wybrać sposób najlepszy dla siebie. Chcąc jednak uczyć języka włoskiego i zajmować się profesjonalnym nauczaniem języka obcego należy postawić na wykształcenie wyższe. Wybierając studia językowe absolwenci mają większą możliwość znalezienia zatrudnienia w przyszłości- nie tylko jako lektor języka włoskiego, ale również jako prywatny korepetytor czy nauczyciel w państwowej szkole, w której obowiązuje nauka języka włoskiego.

Jak wybrać dobrą szkołę?

Jeśli dokonaliśmy wyboru, odnośnie rodzaju szkoły należy zastanowić się, w której dokładnie placówce będziemy się uczyć. W kraju istnieje dość sporo szkół wyższych, oferujących naukę w dziedzinie filologii włoskiej. Na co należy zwracać szczególną uwagę? Przede wszystkim rodzaj i jakość przedmiotów, które są istotne w kształceniu językowym. Warto porównać program poszczególnych szkół, dzięki czemu zyskamy pewność, która ze szkół proponuje najlepszy rodzaj kształcenia. Kolejną, równie ważną kwestią jest rodzaj i ilość nauki praktycznej języka. Część szkół wyższych oferuje część przedmiotów wykładanych w języku włoskim, co może być nie lada wyzwaniem, ale również pozwoli nabrać pierwszych szlifów językowych. Niezmiernie ważne są również wszelkiego rodzaju konwersatoria, umożliwiające praktyczną naukę języka obcego. Ucząc się języka włoskiego, niezależnie od rodzaju wybranej szkoły nie można zapominać o samodzielnej nauce języka, która odgrywa istotną rolę w całym procesie nauki języka.

Więcej informacji na temat nauki języka na stronie włoski Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *