Co będzie lepszym wyborem niż szczoteczka manualna?

Jaka szczoteczka do zębów będzie najlepsza dla mnie? Warto o tym dłużej pomyśleć, przed przeniesieniem się na szczoteczkę soniczną lub oscylacyjną.

Różnica między tymi dwoma typami szczotek jest dość prosta – szczoteczka soniczna wykorzystuje technologię wibracji, aby wibrować płytkę nazębną i usuwać z zębów, a szczoteczka oscylacyjna obraca się szybko w tę i z powrotem, aby osiągnąć to samo. Obie świetnie sobie radzą z usuwaniem płytki nazębnej z zębów i każda z nich jest lepszym wyborem niż szczoteczka manualna.

Tradycyjna szczotka elektryczna lub oscylacyjna

Tradycyjna szczotka elektryczna lub oscylacyjna działa przy użyciu stałego ruchu obrotowego do przodu i do tyłu, który zastępuje ręczne pociągnięcia pędzla. Ta technologia nie tylko wykonuje szczotkowanie, ale może wykonać o wiele więcej obrotów w ciągu minuty, niż można to zrobić przy pomocy własnej ręki i szczoteczki manualnej. Używając ręcznej szczoteczki do zębów, możesz osiągnąć co najwyżej 300 do 400 pociągnięć szczotką na minutę, ale dzięki oscylacyjnej szczoteczce elektrycznej możesz osiągnąć do 8000 pociągnięć na minutę. To prosta matematyka – elektryczna szczoteczka do zębów zapewnia o wiele lepsze wrażenia podczas czyszczenia niż tradycyjna szczoteczka manualna.

Badania mogą się różnić, ale większość sugeruje, że oscylująca szczoteczka do zębów może usunąć aż o 100% więcej płytki nazębnej z zębów niż stara szczoteczka manualna. To samo w sobie jest świetnym powodem do aktualizacji, ale nie jest to jedyny powód. Elektryczna szczoteczka do zębów jest również świetna, jeśli cierpisz na dolegliwości, takie jak zapalenie stawów lub zespół cieśni nadgarstka. Elektryczna szczotka wykonuje większość pracy za Ciebie, więc nie musisz się martwić dodatkowym zużyciem dłoni.

Jest to dodatkowa korzyść, która może nie od razu przychodzi mi na myśl, ale zdecydowanie jest to kolejny dobry powód, aby przejść na elektryczną szczoteczkę do zębów z oscylacją.

Typowe problemy ze szczotkami elektrycznymi

Szczoteczki elektryczne są równie skuteczne, gdyż poprawiają higienę zębów. Po pierwsze, przed zakupem należy upewnić się, że głowice zapasowe są łatwe do znalezienia. Można znaleźć świetną ofertę na szczoteczkę elektryczną, ale jeśli nie możesz wymienić główek, gdy się zużyją, nie będzie to dużo lepsze niż jakakolwiek inna szczoteczka manualna, jakiej kiedykolwiek używałeś. Zawsze najlepiej wybrać jeden z bardziej popularnych modeli, bez względu na przedział cenowy, na który patrzysz, ponieważ ich popularność ułatwia znalezienie zamienników.

Szczoteczka soniczna

Soniczna szczoteczka do zębów jest elektrycznym urządzeniem wielokrotnego ładowania, podobnie jak bardziej tradycyjna elektryczna oscylacyjna szczoteczka do zębów, ale na tym kończą się podobieństwa. Główka szczoteczki sonicznej nie obraca się w celu czyszczenia zębów – zamiast tego wykorzystuje technologię wibracji. Szczoteczka soniczna może wibrować nawet 40 000 razy na minutę. Ta szybka wibracja powoduje odrywanie płytki nazębnej od zębów i jest bardzo skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *