Logistyka na najwyższym poziomie

Są takie sektory logistyki, które mają często kluczowy wpływ na działanie całych przedsiębiorstw oraz osiągane przez te firmy dochody. Przerwanie ciągu logistycznego lub jego niewłaściwe zaprojektowanie może w tych przypadkach rzutować wielkimi problemami z ciągłością pracy lub na przykład produkcji w danej firmie. Właśnie dlatego zapewnienie odpowiedniej opieki logistycznej w przypadku dużych firm jest niezwykle strategicznym działaniem. Doskonałym przykładem jest w tym wypadku logistyka części zamiennych.

W jakich firmach ważna jest logistyka części zamiennych?

Pierwsze skojarzenie jakie się nasuwa jest oczywiście poprawne. To wszelakie warsztaty i salony samochodowe, a także miejsca, w których naprawiany jest rozmaity sprzęt. Wszędzie tam potrzebne są części zamienne. Doskonale wiemy co dzieje się, gdy na rynku zaczyna ich z jakiegoś powodu brakować. Wtedy niestety windowane są ceny naprawy lub też naprawa staje się wręcz niewykonalna w niektórych przypadkach. Poza tak oczywistymi przykładami z branż handlowych i usługowych należy również mieć na uwadze logistykę części zamiennych dla zakładów produkcyjnych. W przemyśle często wykorzystywane są gotowe elementy lub podzespoły i to właśnie tam nieprzerwane ciągi dostaw odgrywają również sporą rolę.

Nie tylko czas i bezpieczeństwo – to również niski koszt logistyki

Logistyka części zamiennych to również odpowiedzialność za to, by dobierać odpowiednich kontrahentów do dostarczania nam części i elementów do produkcji. Ten dział logistyki będzie w stanie również dla nas negocjować odpowiednie stawki za współpracę i preferencyjne jej warunki. Zlecając zadania logistyczne właściwemu podmiotowi będziemy zatem mogli zyskać nie tylko gwarancję posiadania wszystkich części i podzespołów, ale również preferencyjne warunki ich zakupu.

Postaw na najlepszych w logistyce

W naszym kraju swoje usługi świadczy GEFCO. To jeden ze światowych liderów logistycznych. 60 lat obecności na rynku w tej branży mówi samo za siebie. Inne liczby także. To ponad 400 baz logistycznych w prawie 50 krajach na całym świecie, również w naszej ojczyźnie. To solidny kontrahent, który oferuje wsparcie w logistyce części zamiennych zarówno dla producentów, dystrybutorów, jak również klientów końcowych – warsztatów, salonów i hurtowni. Procesy logistyczne, które powierzymy marce GEFCO będą stały na odpowiednim światowym poziomie realizacji. Zapewnione zostaną nam stałe dostawy potrzebnych materiałów lub części zamiennych, a także otrzymamy preferencyjne warunki takich dostaw.

Polecamy:
Jak zautomatyzować działania w zakresie polityki cenowej w e-commerce?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *