Dobra rakieta tenisowa dla początkującego gracza. Na co zwrócić uwagę?

Rakieta tenisowa przeznaczona dla gracza początkującego różni się od tego dla gracza z większym doświadczeniem. Co wybrać na start?

Podstawowym wyposażeniem każdego tenisisty jest jego rakieta. Dobrze dopasowana jest w stanie zapewnić maksymalny komfort gry, ale również wysoką celność oraz częste wygrane. Jaka rakieta tenisowa będzie najlepsza dla początkujących osób? Poznaj najważniejsze porady!

Ważna siła uderzenia

Dla początkujących graczy polecana jest przede wszystkim rakieta tenisowa, która będzie w stanie zapewnić dużą siłę uderzenia. Dlaczego jest ona taka ważna? Ponieważ wtedy gracz może skoncentrować się na nauce techniki, która w początkowej fazie ma bardzo duże znaczenie.

Aby rakieta tenisowa mogła zapewnić dużą siłę uderzenia, powinna mieć ona dużą główkę. Właśnie dlatego dla początkujących graczy polecane są rakiety o większych główkach, najlepiej mające przynajmniej 100 cali kwadratowych, co przekłada się na 645 cm2. Razem z taką rakietą będzie można uzyskać wysoką siłę uderzeń, a ponadto łatwiej trafiać w piłeczkę. Oznacza to, że rakieta tenisowa może wtedy wybaczać więcej błędów.

Właściwa waga – dopasowana do gracza

Drugim istotnym czynnikiem jest waga rakiety tenisowej. Dla osób początkujących polecane są rakiety o niskim ciężarze, ponieważ można wtedy łatwiej nią manewrować oraz treningi nie powodują wtedy dużego zmęczenia rąk.

Dla kobiet polecane są lekkie rakiety, które mają ciężar wynoszący od około 260 do 270 gramów, z kolei dla mężczyzn te o wadze od 270 do 285 gramów.

Aby rakieta tenisowa była odpowiednio lekka, a także wytrzymała, warto zdecydować się na zakup modelu z kompozytu grafitowego albo z grafitu 100%. To materiały cechujące się bardzo dobrymi właściwościami oraz niskim ciężarem.

Gdzie kupić dobrą rakietę tenisową na start?

Aktualnie wyposażenie jak rakieta tenisowa oraz inne produkty dla tenisistów można zakupić bez problemu wielu sklepach, między innymi w sklepach tenisowych czy sportowych prowadzących sprzedaż tego typu produktów.

Zazwyczaj na start nie trzeba przeznaczać sporej sumy, ponieważ w cenie rozpoczynającej się już od około 100 złotych można zakupić markowe, trwałe, lekkie rakiety.

Polecamy:
Jak wygląda profesjonalne niszczenie poufnych dokumentów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *