Masz dosyć monotonii w pracy Otwórz swój własny escape room

escape-roomm-clockedindk

Rozważania dotyczące zmiany pracy mają różne powody, począwszy od braku satysfakcji z finansowej strony obecnego zatrudnienia, poprzez brak możliwości rozwoju czy wypalenie zawodowe. Często taki mały, pozornie mało ważny powód staje się pretekstem do zmiany obecnej pracy. Wówczas pojawia się myśl, co chcielibyśmy robić w zawodowej sferze naszego życia. Nie bez powodu mówi się, że kropla drąży skałę. Zazwyczaj odpowiedzią na takie rozważania staje się nowa, często jakościowo lepsza część naszego zawodowego życia. Dla osób nie lubiących nudy w pracy doskonałym pomysłem na własną działalność gospodarczą może być własny Escape room.

Czym jest Escape room?

Escape room to dość nowy, ale zyskujący popularność rodzaj rozrywki, znany także jako zagadkowy pokój. Grupa osób, określana dokładnie w każdej z firm oferujących usługę wchodzi do pokoju, w którym zostaje zamknięta. Wewnątrz goście poznają zagadkę, której rozwiązanie doprowadzi do klucza umożliwiającego otwarcie drzwi. Całość zamyka nadanie odpowiedniego charakteru, chociażby poprzez odpowiedniej stylistyce pokojowemu wnętrzu czy opowiedzeniem historii wprowadzającej w treść zagadki.

Stylistyka pokoju jest uzależniona od wyobraźni właścicieli, a najczęściej spotkać można pokoje z zagadkami przypominające więzienne czy szpitalne wnętrza, schrony wojenne czy pomieszczenia rodem z PRL. Pokoje z zagadkami są dobrym kierunkiem, jeśli chodzi o założenie własnej firmy. Przede wszystkim dlatego, że pomysł jest dość świeży i na rynku można znaleźć na razie niezbyt wiele działających pokojów z zagadkami. Ponadto taka działalność daje pole do popisu.

– źródło: www.escaperoombank.pl

Wystarczy popuścić nieco wodze fantazji, a z pewnością znajdzie się wiele pomysłów na nietypową aranżację zagadkowych pomieszczeń, które przyciągną lubiących wyzwania i aurę tajemniczości gości. Wystarczy jedynie nieco pogłówkować.

Jakie koszty są związane z otwarciem własnego Escape room?

Wiele zależy przede wszystkim od wielkości lokalu, jaką chcemy mieć. Porównując oferty różnych Escape room można wywnioskować, że średnia ilość pokoi waha się w przedziale między trzy, a pięć i trzy pokoje z zagadkami są wystarczającą ilością na początek działalności. Aby móc dysponować w ogóle takimi pokojami należy posiadać odpowiedniej wielkości lokal. Jego wynajęcie jest jednym z większych kosztów, jakie posiadamy prowadząc biznes z zagadkowymi pokojami. Aby móc pochwalić się pokojami w danej stylistyce należy postawić na wystrój. Najwięcej niecodziennych przedmiotów nadających charakter naszym pokojom można znaleźć w komisach i na targach staroci. Ich ceny nie są wygórowane, a w większości przypadków mamy niemal pewność, że egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju.

Pozostałe koszty związane są z zatrudnieniem personelu, którego ilość uzależniamy od ilości naszego przedsiębiorstwa oraz własnych preferencji. Jedno wejście do pokoju zagadek od grupy kosztuje średnio 100 złotych. Licząc takie ceny można dość szybko zyskać przyzwoite pieniądze, które umożliwią nam zarobienie na tym ciekawym pomyśle na spędzanie wolnego czasu.

1 komentarz

  1. Jurek pisze:

    Szkoda, że u nas w mieście nie ma takich escape roomów 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *