Moc, bezpieczeństwo, funkcje – o czym myśleć przy wyborze grzejnika do biura?

Chcesz kupić odpowiedni grzejnik do swojego biura? Mamy dla Ciebie garść przydatnych wskazówek.

Przy zakupie grzejnika przede wszystkim i na samym początku rozważ następujące kwestie:

  • Zawsze upewnij się, że każda zakupiona grzałka ma wymagane zabezpieczenia. Obejmuje to między innymi automatyczne wyłączanie, czujniki nadmiarowe i zabezpieczenie przed kapaniem.
  • Jeśli chcesz używać grzejnika w różnych pomieszczeniach w biurze, wybierz lekki grzejnik lub wybierz model z kółkami.
  • Dopasuj moc grzewczą do wielkości pokoi, które chcesz ogrzać. Wybór grzejnika przeznaczonego do dużych pomieszczeń i umieszczenia go w zamkniętej przestrzeni, na przykład, będzie marnowaniem energii i pieniędzy.

Moc cieplna

Zorientowanie się w tym, jaka jest moc cieplna (mierzona w watach lub kilowatach), której będziesz potrzebować z grzejnika, może być skomplikowane. Nie ma sztywnych reguł, ale warto pamiętać o następujących kwestiach.

Trudno jest określić, jak duża moc będzie potrzebna do pomieszczenia (będzie na to wpływać sporo kwestii np. warunki takie jak temperatura zewnętrzna), prawdopodobnie 2000-2400 W będzie wystarczające dla większości zastosowań. Jeśli pracujesz w dużym biurze, który nie ma izolacji lub podwójnych szyb, być może trzeba będzie wybrać bardziej wydajny grzejnik. Pamiętaj, o tym przy wyborze.

Należy jednak pamiętać, że wyższa moc grzewcza prawdopodobnie będzie oznaczać wyższe koszty eksploatacji. Jeśli potrzebujesz więcej mocy, spróbuj wybrać najbardziej wydajny model z termoplaza .

Funkcja ogrzewania

Grzejniki są dostępne z szeroką gamą funkcji – dzięki czemu można wybrać te, które są bardziej efektywne i łatwiejsze w użyciu. Zwróć uwagę na następujące elementy:

  • Kółka mogą być starą technologią, ale są niezwykle przydatne, jeśli chodzi o przenośne ogrzewanie. Jeśli chcesz używać grzejnika w różnych pomieszczeniach, kółka ułatwią ci życie.
  • Cyfrowe regulatory, termostaty i przekaźniki czasowe zapewniają niemal całkowitą kontrolę nad temperaturą w twoim biurze. Wybór grzejnika z dodatkiem tej jednej funkcji, o ile nie wszystkich, poprawi użyteczność i efektywność zakupu.
  • ,Jeśli jesteś astmatykiem lub alergologiem, poszukaj grzejników z wbudowanym filtrem, który zapobiega rozprzestrzenianiu się kurzu i alergenów w całym pomieszczeniu w wyniku procesu ogrzewania.

Bezpieczeństwo

Wybór grzejnika z odpowiednimi funkcjami bezpieczeństwa ma ogromne znaczenie. Np. jeśli zamierzasz korzystać z grzejnika w miejscu biura narażonym na wilgoć koniecznie upewnij się, że zdecydowałeś się na model z ochroną przed wilgocią, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Ty i Twoi pracownicy nie będziecie narażeni na ryzyko niebezpieczeństwa odnoszącego się do wody lub kondensacji – gdy urządzenie będzie pracowało.

Pamiętaj też, że są naprawdę różne rodzaje grzejników i sposobów ogrzewania, a ten który ostatecznie wybierzesz do swojego biura musi być naprawdę przemyślaną decyzją, w końcu mamy do czynienia ze sporą inwestycją, której nie chcesz powtarzać co sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *