Na czym polega rezerwacja kursów walut?

money-1528718_960_720 (1)

W niektórych kantorach internetowych mamy możliwość skorzystania z usługi rezerwacji kursów walut. Na czym dokładnie polega tego rodzaju oferta?

Kursy walut zmieniają się nieustannie. Na konkretną cenę skupu lub sprzedaży waluty mają wpływ głównie popyt i podaż, których nie jesteśmy w stanie przewidywać z dużą dokładnością. W związku z tym nie możemy również przewidzieć, kiedy konkretna waluta będzie miała oczekiwany przez nas kurs.

Nie oznacza to jednak wcale, że musimy regularnie odwiedzać kantor, aby nie przegapić najlepszej dla nas oferty. Naprzeciwko naszym oczekiwaniom wychodzą kantory internetowe, w których możemy dokonać rezerwacji kursów walut.

Rezerwacja kursów walut – co to jest?

Rezerwacja kursów walut polega na dokonaniu zlecenia wymiany waluty, ale w określonym przez nas z góry kursie. Może być to transakcja kupna albo sprzedaży konkretnej waluty na termin dłuższy niż ten sam dzień roboczy, przy czym kurs jest ustalony w dniu zawierania rezerwacji.

Dla klienta e-kantoru to korzystne rozwiązanie, ponieważ zabezpiecza się on wtedy przed ryzykiem, że kolejnego dnia kurs waluty będzie dla niego mniej korzystny. Z drugiej strony powinniśmy jednak pamiętać o tym, że zlecenie rezerwacji jest nieodwołalne. Oznacza to, że gdy wycofamy się z niego przed czasem, kantor internetowy może od nas pobrać wyznaczoną opłatę.

Sprawdź ofertę Igoriacard

Zalety rezerwacji kursu walut:

  • uzyskanie najkorzystniejszego kursu w danym okresie
  • możliwość łatwiejszego planowania wydatków
  • oszczędność czasu
  • brak nerwów
  • procedura niedostępna w zwykłych kantorach stacjonarnych

Jak dokonać rezerwacji kursu?

Kantory internetowe mają podobne procedury dokonania rezerwacji kursu walut. W większości z nich za dokonanie rezerwacji nie zapłacimy ani grosza – to usługa darmowa.

Wchodzimy w odpowiednią ofertę, a potem ustalamy interesujący nas kurs oraz kwotę. Możemy dokonać zapłaty także po transakcji – wtedy mamy na to z reguły 2 dni. W przeciwnym przypadku transakcja nie dojdzie do skutku i możemy zostać obciążeni dodatkowymi kosztami. Warto zatem zapoznać się z regulaminem usługi w wybranym kantorze internetowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *