Chcesz, by ulubiony zapach trwał jak najdłużej? Dzielimy się sprawdzonymi sposobami na perfumetki!

Płacisz duże pieniądze za swoje perfumy, ale nigdy nie wydają się one trwać dłużej niż kilka godzin. Od doboru odpowiednich nut po właściwą aplikację – oto sześć czynników, o których nigdy nie wiedziałaś, a które wpływają na trwałość Twojego zapachu z perfumetki!

1. Gdzie je przechowujesz?

Miejsce przechowywania zapachów jest bardzo ważne, ponieważ ciepło i naturalne światło mogą utleniać ciecz i zmienić jej skład. Aby zapobiec utracie cennych nut i zmianie zapachu, przechowuj swoje piękne butelki w chłodnym i ciemnym miejscu. Pomaga w utrzymaniu perfum tak wytrzymałych, jak to tylko możliwe. Najłatwiejszy sposób? Przechowuj je w oryginalnych pudełkach. Opakowanie jest nie tylko piękne, ale także chroni cenne perfumetki przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

2. Jak nawilżona jest Twoja skóra?

Jeśli masz suchą skórę, Twój zapach nigdy nie będzie trwał tak długo, jak tego chcesz. Powód? Zapach nie ma się czego przyczepić, dzięki czemu wyparowuje jeszcze szybciej. Spróbuj użyć bezzapachowego balsamu do ciała lub olejku jojoba, aby nawilżyć skórę przed spryskaniem – jest bardzo podobny do naturalnych olejków naszej skóry i nie zmieni profilu Twojego zapachu.

3. Jaka pora roku jest aktualnie?

Rodzaj klimatu, w którym przebywasz, wpływa zarówno na sposób, w jaki tworzą zapach, jak i na jego trwałą moc. Zimna pogoda trzyma w ryzach mocniejsze, soczyste nuty kwiatowe, dlatego Twoje tropikalne perfumy będą źle pachnieć zimą lub jesienią. I odwrotnie, lżejsze zapachy działają lepiej latem i wiosną. Ciepło i wilgotność zmieniają również sposób, w jaki perfumy pachną w ciągu dnia, ponieważ ciepło szybciej ulatnia esencje, a wilgoć powoduje, że pocisz się bardziej, zmieniając w ten sposób skład zapachu.

4. Gdzie rozpylasz?

Jeśli szukasz subtelnego zapachu, spróbuj spryskać włosy lub ubranie. Tworzy to rozproszony zapach i wisi znacznie dłużej niż naga skóra. Ale punkty tętna – obszary takie jak tył kolan, szyja, wnętrze łokci i nadgarstków – wydzielają więcej ciepła niż gdziekolwiek indziej i pomagają uwalniać zapach przez cały dzień.

5. Jak bardzo zapach jest skoncentrowany?

Trwałość zapachu zależy również od ilości olejków w jego formule. Na pierwszym miejscu są perfumy, które zawierają najwyższy poziom olejków, następnie woda perfumowana, a następnie woda toaletowa z najniższym stężeniem olejku i najwyższym stosunkiem wody do alkoholu. Im mniej rozcieńczony jest Twój zapach, tym dłużej się utrzymuje.

6. Jak to zastosować?

Czy zazwyczaj pocierasz o siebie nadgarstki? Przestań to robić, ponieważ zapachy są nakładane na siebie w złożonych kombinacjach (kolejny powód, dla którego są tak drogie), a ciepło i tarcie uwalniane podczas tego działania rozbijają formułę i skracają jej trwałą moc. Jeśli musisz, spróbuj lekko wklepać.

Szukasz perfumetek z zapachami wobec których chcesz spróbować wszystkie z sześciu wyżej wymienionych sposobów na zapach? Zajrzyj na https://perfumik.pl/perfumetki/damskie, a na pewno je znajdziesz i zachwycisz swój zmysł woni przez długi czas!

Zobacz również stronę wszywkaalkoholowaszczecin.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *