Najlepszy protetyk w Wejherowie

Dzięki dobrze dopasowanej protezie zębowej pacjent może odzyskać zdrowy i piękny uśmiech, a także znacząco poprawić swój komfort życia. Dlatego każdego, kto cierpi z powodu braków w uzębieniu, powinien obejrzeć dobry protetyk. Wejherowo zapewnia całkiem duży wybór stomatologów zajmujących się tą dyscypliną, a na szczególną uwagę zasługuje Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx.

Przyczyny braków w uzębieniu

Braki w uzębieniu pojawiają się wraz z wiekiem, jednak ten problem dotyka również młodych ludzi. Zęby mogą wypaść z powodu ogólnego złego stanu zdrowia, jak i choroby jamy ustnej, zwłaszcza paradontozy. Dość często do utraty zębów dochodzi wskutek powikłań po leczeniu onkologicznym: chemioterapii oraz napromieniowaniu głowy i szyi. Wreszcie, do protetyka zgłaszają się osoby, które straciły zęby podczas uprawiania sportu lub w wyniku wypadku samochodowego.

Dlaczego warto uzupełnić braki w uzębieniu?

Nie każdy musi mieć hollywoodzki uśmiech, jednak niekompletne uzębienie odbiera pewność siebie i powoduje kompleksy. Braki w uzębieniu uwidaczniają się m.in. w niewyraźnej mowie i zniekształceniach twarzy – czasami nie trzeba nawet otwierać ust, aby osoby postronne zauważyły defekt. Niemniej względy estetyczne czy psychologiczne nie muszą stanowić głównej motywacji do tego, aby umówić się na konsultację protetyczną.

Niekompletne uzębienie utrudnia rozdrabnianie pokarmów, co z kolei przyczynia się do problemów z trawieniem. Poza tym powstałe luki sprzyjają postępowaniu wad zgryzu – zęby przeciwstawne ulegają wysunięciu, a sąsiadujące mogą pochylać się lub przesuwać. Dlatego ważne jest, aby braki w uzębieniu jak najszybciej obejrzał protetyk. Wejherowo to siedziba Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx, gdzie można zapoznać się z różnymi metodami leczenia, dobranymi odpowiednio do oczekiwań estetycznych pacjenta i zaplanowanego budżetu.

Rodzaje uzupełnień protetycznych

Przywrócenie pełnego uśmiechu niestety nie ograniczy się do jednej wizyty u protetyka. Najpierw lekarz musi przeprowadzić z pacjentem wywiad, a następnie zlecić wykonanie diagnostyki obrazowej (rentgen, tomografia komputerowa). Na kolejnej wizycie protetyk omówi dostępne metody leczenia i zaproponuje najbardziej optymalne rozwiązanie dla danego pacjenta.

Uzupełnienia protetyczne dzielą się na stałe lub ruchome. Do pierwszej grupy zalicza się: wkłady koronowo-korzeniowe, wkłady koronowe, korony, mosty, licówki oraz odbudowy na implantach. Jak sama nazwa wskazuje, tego typu uzupełnienia mocuje się na stałe to znaczy, że pacjent nie może samodzielnie ich wyjmować. Drugą grupę stanowią uzupełnienia ruchome, czyli łatwe do wyjęcia protezy, które mogą być wykonane z akrylu lub metalu.

Dobry protetyk Wejherowo

Protetyk zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń narządu żucia, wad zgryzu oraz braków w uzębieniu (bezzębia). Celem protetyki jest przywrócenie funkcji oraz zrekonstruowanie prawidłowej budowy tkanek jamy ustnej i twarzoczaszki. Odbudowy wymagają nie tylko zęby, ale również nerwy, mięśnie czy stawy. Ze względu na różnorodne przyczyny braków w uzębieniu protetyk często wykracza daleko poza stomatologię i wykorzystuje wiedzę także z takich dziedzin medycyny jak: chirurgia szczękowa, onkologia, laryngologia czy dermatologia.

Obecnie nie ma problemu z dostępnością tego rodzaju usług i praktycznie w każdym mieście przyjmuje protetyk. Wejherowo pod tym względem również nie pozostaje w tyle. Działa tu wspomniane wcześniej Centrum Zdrowego Uśmiechu Dentx, w którym pacjent może liczyć na profesjonalne podejście oraz szeroki wybór nowoczesnych usług stomatologicznych. Duży, doskonale zorganizowany zespół lekarzy stomatologów, higienistek oraz asystentek stomatologicznych sprawia, że leczenie przebiega sprawnie i kompleksowo. Plusem jest również lokalizacja w centrum miasta, która zapewnia łatwy dojazd pacjentom z różnych stron powiatu wejherowskiego.

Żeby zarezerwować termin na konsultację protetyczną wystarczy:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *