Czy w Pharmindex 2021 znajdziesz interesujące Cię informacje? Przewodnik po publikacji

Pharmindex 2021Współczesna medycyna definiuje produkty naturalne jako chemikalia wytwarzane przez żywe organizmy. Istnieją bardziej precyzyjne definicje produktów naturalnych, ale nie zawsze są one w pełni poprawne. W publikacji Pharmindex 2021 znaleźć można informacje na temat wielu leków, które powstają w oparciu o właśnie takie naturalne surowce. Niektóre źródła twierdzą, że produkty naturalne obejmują wszystkie związki powstałe w wyniku reakcji metabolicznych. Inne klasyfikują jako produkty naturalne tylko produkty wtórnego lub nieistotnego metabolizmu. Jednak, jak w przypadku większości definicji w naukach przyrodniczych, granica między metabolitami pierwotnymi i wtórnymi jest bardzo cienka i zależy od ich potencjalnego zastosowania.

Opisy leków z Pharmindex 2021 a tradycyjne produkty ziołowe

Jeszcze przed powstaniem nowoczesnej farmakologii chemicznej, naturalne produkty były stosowane jako składniki tradycyjnych leków, w szczególności jako składniki aktywne leków ziołowych. Obecnie niektóre tradycyjne praktyki lecznicze, takie jak indyjska ajurweda, tradycyjna medycyna chińska lub afrykańskie leki ziołowe, pozostają podstawową opcją leczenia dla wielu ludzi na całym świecie, ze względów ekonomicznych, osobistych przekonań lub trudności w dostępie do produktów farmaceutycznych. Również we współczesnej farmakologii produkty naturalne stały się jednym z najważniejszych zasobów do opracowywania nowych wiodących formuł leczniczych.

Co tydzień w recenzowanych czasopismach naukowych publikowane są artykuły naukowe opisujące pozytywny wpływ produktów naturalnych na proces leczenia różnych chorób ludzi i zwierząt. Główne klasy antybiotyków i środków przeciwgrzybiczych, które są opisane dokładnie w Pharmindex 2021, są oparte na produktach naturalnych izolowanych z mikroorganizmów. Leki stosowane w leczeniu różnych nowotworów, chorób układu krążenia, cukrzycy i nie tylko to często produkty naturalne lub ich pochodne. Na przykład w latach 1981-2014 ponad 50% nowo opracowanych leków zostało opracowanych z produktów naturalnych. produkty naturalne i ich pochodne są również aktywnie badane w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i rolnictwie, wraz z rozwojem naturalnych pestycydów.

To rosnące zainteresowanie produktami naturalnymi i ich zastosowaniem przełożyło się na niekontrolowany wzrost liczby publikowanych otwartych i komercyjnych baz danych, katalogów przemysłowych, ksiąg nanocząstek oraz zbiorów struktur zawartych w materiałach uzupełniających lub artykułach naukowych, kompilacji produktów naturalnych z różnych organizmów, lokalizacji geograficznych, ukierunkowane choroby i tradycyjne zastosowania. Dlatego prawdziwym wyzwaniem stało się znalezienie kompletnej i kompleksowej, otwartej bazy danych produktów naturalnych.

Produkty lecznicze nieobecne w Pharmindex 2021

Jest wiele produktów o udokumentowanym działaniu leczniczym, które nie są traktowane jako leki i dlatego nawet najnowsze wydanie Pharmindex 2021 nie zawiera o nich informacji i zalecanego sposobu stosowania i dawkowania. Do takich produktów należ np.

Czosnek – popularny składnik kuchni na całym świecie, ale od tysięcy lat jest również używany jako roślina lecznicza, w tym przez Greków i Rzymian. Główne działanie czosnku wynika z jednego z jego aktywnych związków, allicyny, która jest bardzo korzystna dla zdrowia serca.

Kofeina – najczęściej spożywana substancja psychoaktywną na świecie. Występuje naturalnie w kawie, zielonej herbacie i gorzkiej czekoladzie oraz jest dodawany do wielu przetworzonych produktów spożywczych i napojów. Kofeina jest dobrze znanym stymulatorem metabolizmu i jest często dodawana do komercyjnych suplementów odchudzających.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *