Pomoc drogowa na telefon – jakie usługi świadczy na drodze?

Woman using the mobile while in the car

Woman using the mobile while in the car

Niestety nieprzyjemne sytuacje na drogach zdarzają się bardzo często. Aby mieć pewność, że gdy spotka nas stłuczka, wypadek czy awaria silnika nie zostaniemy zdani sami na siebie, miejmy pod ręką kontakt do firmy oferującej pomoc drogową. Na jaką pomoc możemy liczyć z ich strony? Jakie usługi świadczą na drodze? Sprawdzamy!

Pomoc drogowa na telefon cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego, skoro jest całodobowa, aktualna we wszystkie dni tygodnia, łącznie ze świętami. Tym samym zyskujemy pewność, że w kryzysowych sytuacjach jest ktoś, kto zawsze udzieli nam pomocy. Oczywiście zawsze powinniśmy stawiać na najlepszą pomoc drogą, bo tylko taka dołoży starań, by dotrzeć do nas jak najszybciej – zwykle dojazd zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu minut i udzielić nam potrzebnego wsparcia. Na jakie usługi możemy liczyć, jeśli nasz samochód nagle odmówi posłuszeństwa?

Pomoc drogowa i autonaprawa

Czasami drobna awaria może sprawić, że samochód może odmówić posłuszeństwa w czasie jazdy. Wiele z takich usterek można usunąć od ręki, wystarczy mieć odpowiednie narzędzia i wiedzę mechaników. Pomoc drogowa, która w swojej ofercie ma usługę asisstance, może nam udzielić wsparcia. W zakres usług wchodzi między innymi wymiana uszkodzonej opony, dostarczenie paliwa, wymiana akumulatora oraz wszelkiego typu prace mechaniczne, które nie wymagają specjalistycznego sprzętu oraz mogą być wykonane poza warsztatem. Pomoc drogowa bardzo często świadczy też usługi awaryjnego otwierania drzwi. Z tego typu pomocy warto skorzystać, kiedy przez nieuwagę zatrzaśniemy kluczyki w środku swojego pojazdu.

Holowanie uszkodzonych pojazdów

Profesjonalna pomoc drogowa jest w stanie zapewnić również holowanie uszkodzonych pojazdów. Z jej usług mogą skorzystać nie tylko kierowcy pojazdów osobowych, ale także pojazdów terenowych, dostawczych, busów oraz przyczep kempingowych. Do ich transportu wykorzystują oczywiście odpowiednio przystosowane lawety. Co więcej, jeśli w grę wchodzi auto laweta Niemcy, to jest w stanie nie tylko przewieźć uszkodzone pojazdy, ale także zapewnia miejsce poszkodowanym.

Obsługa kolizji i wypadków drogowych

Coraz częściej można się spotkać, z tym że specjalistyczne firmy oferują również kompleksowe wsparcie związane z udziałem w kolizjach i wypadkach drogowych. Korzystając z usług takiej firmy, nie tylko zyskujemy pomoc przy likwidacji szkód na miejscu zdarzenia, ale też możemy skorzystać z pomocy prawnej, co w przypadku zagranicznych kolizji bywa bardzo przydatne. Poza tym pomoc drogowa zapewnia też holowanie uszkodzonego pojazdu oraz samochód zastępczy dla kierowcy.

Usługi warsztatowe

Oprócz standardowych usług firma może zapewnić usługi warsztatowe. To już ostateczność, ale gdy awaria samochodu jest poważniejsza, nie uda się obejść bez dokładnej diagnostyki i wizycie w warsztacie. Zwykle taka usługa obejmuje także przewóz pojazdu na lawecie, więc nie trzeba się martwić o to, jak zabrać samochód z drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *