Pomysł na biznes: własne lodowisko

lodowisko

Każdy z nas chciałby zarabiać godziwe pieniądze. Niektórzy mają odwagę spróbować swoich sił w prowadzeniu własnego biznesu. Nie każdemu się to udaje, pomimo tego coraz więcej osób chce być niezależnym i inwestuje w własną działalność gospodarczą.

Jaki dochodowy biznes otworzyć?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki biznes będzie odpowiedni? Na czym można zarobić? Coraz więcej ludzi stawia na aktywność i sport. Może warto, dlatego podążyć w tym kierunku? Dobrym pomysłem może być uruchomienie własnego lodowiska, na którym będziemy zarabiać. Konieczna jest jednak ogromna suma pieniędzy. Należy również liczyć się z tym, że jeżeli interes nie wypali, to stracimy tę kwotę.
Z lodowiska korzystają osoby, które lubią aktywność i sport, w szczególności sporty zimowe. Lodowisko kojarzy się nam głównie z zimą. Wtedy zazwyczaj uruchamiane są sezonowe lodowiska na zewnątrz. Dopóki jest pogoda umożliwiająca utrzymanie tafli lodu w dobrym stanie, to lodowiska są dostępne dla ludzi. Można jednak zdecydować się na lodowisko zamknięte, w budynku, które będzie mogło być dostępne dla osób chętnych do jazdy na łyżwach, przez cały okrągły rok, niezależnie od pory roku. Jeżeli mamy odpowiednią przestrzeń i zasoby pieniężne to zawsze możemy udostępnić lodowisko na zewnątrz obok lodowiska zamkniętego w hali. W ten sposób możemy powiększyć nasze zyski, oraz przyciągnąć grupę ludzi, którzy wolą jeździć na lodowisku znajdującym się na zewnątrz.

Z jakimi kosztami musimy liczyć się uruchamiając własne lodowisko?

Oprócz kosztu wybudowania wielkiej hali, w której ludzie będą jeździć na łyżwach, musimy liczyć się z różnymi innymi wydatkami. Konieczny jest zakup kilkudziesięciu o ile nie kilkuset par łyżew, ponieważ każde szanujące się lodowisko, powinno oferować możliwość wypożyczenia sprzętu do jazdy. Para łyżew to koszt około 150-200 złotych, więc nie będzie to mała kwota mnożąc przez ilość potrzebnych par. Musimy również liczyć się z koniecznymi opłatami za serwisowanie sprzętu, a także opłatami wiążących się z wypłatą wynagrodzenia dla pracowników. Jeżeli mamy na start około miliona złotych, to możemy zacząć myśleć o takim biznesie. Sam koszt wybudowania hali, będzie wynosił kilkaset tysięcy złotych, a trzeba zakupić konieczne sprzęty na przykład maszyny do czyszczenia lodowiska, suszarki do łyżew, a także sprzęt do ostrzenia łyżew. Kosztów jest bardzo wiele, niektóre mogą dojść jeszcze w trakcie rozwoju naszej inwestycji, dlatego trzeba być przygotowanym na nieoczekiwane wydatki.

Ile można zarobić na uruchomieniu własnego lodowiska?

To ile zarobimy zależy głównie od tego ilu chętnych znajdziemy na skorzystanie z naszych usług. Jeżeli obiekt będzie znajdował się w dużym mieście to duże szanse, że na siebie zarobi. Jeżeli jest to małe miasteczko poniżej 100 tysięcy mieszkańców to lepiej nie ryzykować utraty takiej gotówki, ponieważ są małe szanse na osiągnięcie przyzwoitych zysków. Dobrym rozwiązaniem jest budowa lodowiska w miejscowościach wypoczynkowych, w takich, do których przyjeżdża wiele turystów, którzy chętnie korzystają z różnych atrakcji. Lodowisko jest jedną z takich atrakcji. Dobrze funkcjonujące lodowisko może przynieść przychód rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oczywiście musimy opłacić pracowników, konieczne opłaty i usługi serwisowe, ale i tak powinniśmy otrzymać przyzwoity dochód.
Jeżeli cechujemy się odwagą i mamy odpowiednią kwotę, to możemy spróbować takiego biznesu. Warto jednak dobrze się zastanowić. Jeżeli nasza lokalizacja nie będzie odpowiednia, a chętnych na nasze usługi nie będzie zbyt wielu, to biznes ten może być jedną wielką porażką. Stracić tak ogromną sumę pieniędzy jest bardzo łatwo, dużo ciężej ją dobrze zainwestować, tak, aby kwota taka jak milion złotych zaczęła na nas zarabiać. Dziś mając taką sumę pieniędzy, na lokacie bankowej i tak nie zarobimy zbyt wiele, dlatego coraz więcej osób szuka inwestycji w formie biznesu. Nie zawsze jest to bezpieczna inwestycja, ale kto nie ryzykuje ten niema.

Autorem artykułu jest firma marplan.com.pl oferująca przenośne hale namiotowe mogące służyć jako lodowisko. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *