Prawdy i mity o ubezpieczeniach – przeczytaj zanim podpiszesz umowę

banner_commercial_umbrella_insurance

Rynek ubezpieczeniowy jest bardzo rozbudowaną i konkurencyjną branżą. Niemal każdy z nas miał do czynienia z różnymi ubezpieczeniami, a co za tym idzie – nasłuchał się wielu opinii i stereotypowych zdań na temat ubezpieczeń. Niestety, nie zawsze są one prawdziwe, warto więc wszystko weryfikować jeszcze przed podpisaniem umowy ubezpieczeniowej.

Każde ubezpieczenie ma swoje mity

Ubezpieczenia domu w budowie, mieszkania, samochodu, wyjazdu wakacyjnego czy na życie – każde z tych ubezpieczeń ma pewien zakres ochrony, który dla dobra ubezpieczonego powinien być jak największy. Jednak w praktyce bywa różnie. Często naszą wiedzę o ubezpieczeniach czerpiemy przede wszystkim z przekazów reklamowych towarzystw ubezpieczeniowych. A jest to wiedza cząstkowa, niepełna, a czasem nawet niezgodna z prawdą. Zanim więc zdecydujemy się na konkretne ubezpieczenie, warto poznać najczęstsze mity powtarzane na jego temat.

Autocasco – czy tylko dla nowych aut?

Wśród właścicieli samochodów pokutuje przekonanie, że nieobowiązkowe ubezpieczenie autocasco jest opłacalne przede wszystkim dla właścicieli nowych aut. Powtarzanie takich przekonań najczęściej jest formą usprawiedliwiania samego siebie, aby nie wydawać pieniędzy na nieobowiązkową polisę ubezpieczeniową. W rzeczywistości jednak autocasco zapewnia ochronę nie tylko od kradzieży, ale również od wielu innych zdarzeń losowych, o których na co dzień nie pamiętamy.

Ubezpieczenie mieszkania chroni cały dobytek

Na rynku ubezpieczeniowym stale rosnącą popularnością cieszą się polisy dotyczące nieruchomości. Coraz częściej decydujemy się na ubezpieczenia domu w budowie, mieszkania czy drogiego sprzętu, jaki posiadamy. Okazuje się jednak, że ubezpieczenie domu wcale nie chroni od wszystkich szkód – choć właśnie tak przekazy reklamowe pokazują polisy ubezpieczeń na dom. Najważniejsze jest bardzo dokładne czytanie polis, gdyż to właśnie w nich znajduje się konkretny zakres ubezpieczenia oraz wszelkie wyłączenia. Ogólne warunki ubezpieczenia informują również o sytuacjach, gdy odszkodowanie nie zostanie wypłacone, bo szkoda powstała z winy ubezpieczonego. Przykładowo – jeśli zostaniemy okradzeni, ale wcześniej zapomnimy zamknąć drzwi na klucz czy włączyć alarm w domu, wtedy ubezpieczyciel nie odpowiada za naszą niefrasobliwość.

Stacjonarni agenci są tańsi?

atrakcyjne ubezpieczeniaWśród osób, które poszukują różnego rodzaju ubezpieczeń, od dawna pokutuje również przekonanie, że u stacjonarnego agenta umowa ubezpieczeniowa będzie bardziej korzystna niż gdyby korzystali z opcji online. Niektórzy uważają również, że najtaniej jest ubezpieczać się zawsze w tej samej firmie, gdyż można liczyć na zniżki dla stałych klientów. Tymczasem zapominamy o tym, że rynek stale się rozwija i że nawet polisa z dużą zniżką u naszego stałego ubezpieczyciela może być mniej korzystna niż wiele polis oferowanych przez konkurencyjne firmy. Zapominamy również o sile internetu i zawieraniu umów ubezpieczeniowych online. Dzięki porównywarkom można znaleźć o wiele tańsze polisy niż u stacjonarnych ubezpieczycieli.

Polecamy:
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne w Lublinie

1 komentarz

  1. Panocek.pl pisze:

    Jak znaleźć oc najtaniej na rynku? Mi pomogła porównywarka ofert na panocek.pl. To świetne rozwiązanie dla kierowców, którzy szukają pierwszego ubezpieczenia lub chcą zmienić aktualną ofertę na tańszą. W kilka chwil można znaleźć koszty ubezpieczenia w różnych firmach, co zdecydowanie ułatwia podjęcie dobrej decyzji. Warto korzystać, bo oszczędności są naprawdę spore.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *