Produkcja spożywcza – w jakie maszyny warto zainwestować?

Przemysł spożywczy rozwija się w Polsce w bardzo dynamicznym tempie. W 2016 roku odnotowano wzrost sprzedaży o prawie 3% w stosunku do roku ubiegłego. Po części jest to wpływ rządowego programu 500+ ale nie tylko. Zapotrzebowanie konsumentów na towary z tego sektora nie słabnie.

dede

Choć wprowadzenie programu Rodzina 500+ pozytywnie wpłynie na wyniki finansowe osiągane przez firmy zajmujące się handlem artykułami spożywczymi, to inne potencjalne zmiany w prawie mogą negatywnie odbić się na zyskach największych detalistów. Na początku lipca 2016 r. Sejm przegłosował wprowadzenie podatku od obrotów sieci handlowych, który ze względu na swoją konstrukcję (dwie stawki, wysoka kwota wolna od podatku, brak definicji franczyzy w ustawie) dotknie przede wszystkim sieci sklepów wielkopowierzchniowych. Ustawa czeka jeszcze na zatwierdzenie przez Senat oraz podpis Prezydenta RP. Z kolei związek zawodowy Solidarność zbiera podpisy pod projektem ustawy o zakazie handlu w niedzielę.

– źródło: kierunekspozywczy.pl

 

Branża spożywcza nie mogłaby się tak prężnie rozwijać gdyby nie maszyny i urządzenia mające szerokie zastosowanie w branży produkcji spożywczej. Jednymi z bardziej poszukiwanych urządzeń wykorzystywanych w produkcji i marketingu są pompy próżniowe (zobacz jak wygląda przykładowa http://www.sprezarki-techem.com.pl/pl/pompy-prozniowe-zastosowanie,94.htm). Są szeroko wykorzystywane w przetwórstwie spożywczym ale i nie tylko. Nie każdy może wie, ale właśnie dzięki takim pompom próżniowym produkuje się makaron.

Innymi ważnymi maszynami usprawniającymi produkcje oraz handel artykułami spożywczymi są chłodnie, które zabezpieczają produkty przed zepsuciem. Chłodnie są wykorzystywane praktycznie na każdym etapie od produkcji po przez transport i sprzedaży bezpośredniej w sklepie aż do magazynowania pożywienia w naszych domowych lodówkach.

Z badać rynku wynika, że równie popularne maszyny na które branża spożywcza wyraża zapotrzebowanie to wszelkiego rodzaju maszyny krojące i szatkujące oraz sprężarki różnego rodzaju.

Targi Spożywcze – Warszawa 2017

W Warszawie odbywają się co roku targi spożywcze, na których pojawiają się producenci najlepszych maszyn i urządzeń wykorzystywanych w tym sektorze.

Wdniach 7-9 marca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Targowo Kongresowym Ptak Warsaw Expo odbędą się równolegle Centralne Targi Spożywcze 2017 oraz II edycja Targów Techniki Pakowania i Opakowań WARSAW PACK. Producenci, dostawcy i kupcy branży spożywczej i opakowaniowej podczas 3 dni targowych będą mieli okazję spotkać się i nawiązać kontakty handlowe.

Jeżeli jesteś zainteresowany najnowszymi trendami w przemyśle spożywczym powinieneś odwiedzić tegoroczne targi ponieważ wiele nowoczesnych maszyn weszło na rynek dopiero w tym roku. Nie daj wyprzedzić konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *