Prowadzisz szkolenia dla pracowników? O czym musisz pamiętać?

Personnel-training-HumanCom-EN-640

Szkolenia dla pracowników to stały element zawodowej kariery, niezależnie od branży, w której pracujemy. Część ze wspomnianych szkoleń organizowana jest wewnątrz firmy, a pozostałe z branżowych szkoleń organizowana jest przez zewnętrzne firmy specjalizujące się w szkoleniach. Jeśli decydujemy się na samodzielną organizację szkoleń dla swoich pracowników, to nie możemy zapomnieć o kilku podstawowych elementach, które zasadniczo wpływają na sam przebieg organizowanego szkolenia.

Atrybuty dobrego szkolenia

Od czasów rozpropagowania sprzętów multimedialnych zmienił się również sam sposób prowadzenia szkoleń. Ich organizatorzy wykorzystują wspomniany sprzęt do prowadzenia szkoleń pracowniczych. Co więc potrzebne jest do płynnego przeprowadzenia takiego szkolenia? Podstawą takiego szkolenia jest użycie laptopa oraz tablicy multimedialnej, która umożliwi udostępnienie informacji szkoleniowych dla kursantów. Mówiąc o sprzęcie rtv nie sposób zapomnieć o dodatkowym wyposażeniu ułatwiającym korzystanie ze sprzętu. Jednym z takich mebli jest szafka pod telewizor lub inny sprzęt, wykorzystywany podczas szkolenia (modne szafki RTV znajdziesz np. tutaj http://aflamo.pl/szafki-rtv). Organizując szkolenie nie można zapomnieć o rzutniku i tablicy interaktywnej, które wpłyną na płynny przebieg całego szkolenia.

Co wpływa na pozytywny przebieg kursu

Niezależnie od tematyki szkolenia oraz wykorzystywanych technik przekazywania informacji istnieje kilka istotnych kwestii, które zasadniczo wpływają na sam przebieg spotkania. Niezależnie od jakości i rodzaju wykorzystywanego sprzętu należy zwrócić uwagę na sam lokal, jego wielkość i dopasowanie do ilości uczestników szkolenia, ułożenie mebli i krzeseł, ułatwiające widoczność wyświetlanych materiałów. Organizując szkolenie należy także ustalić dokładny przebieg szkolenia, uwzględniając wszystkie ważne aspekty związane z tematem szkolenia. Ważny jest wybór atrakcyjnego, urozmaiconego sposobu przekazania wiedzy, która ułatwi przyswojenie nowej wiedzy i sprawi, że samo szkolenie nie będzie kojarzyło się z nudą i mało przyjemnym sposobem przyswajania nowej wiedzy. Dobrym rozwiązaniem jest oszacowanie czasu trwania całego szkolenia oraz podział tego czasu na ciekawe bloki tematyczne, które pozwolą jednocześnie na przyswojenie wiedzy, ale także na krótki wypoczynek między poszczególnymi blokami szkolenia.

Po co szkolenia?

Wydawać by się mogło, że szkolenia są mało przyjemną częścią rozwoju zawodowego. Jak jednak widać, pracodawcy samodzielnie organizujący szkolenia mają coraz większą świadomość atrakcyjności szkolenia i jego wpływu na przyswojenie nowej wiedzy. Osoba prowadząca szkolenie powinna mieć komfort korzystania z różnorodnego sprzętu umożliwiającego przeprowadzenie szkolenia. Wykorzystywanie podczas szkoleń i kursów sprzętu multimedialnego nie jest niczym nowym, jednak dobrze jest, kiedy prowadzący szkolenie posiada dodatkowe wyposażenie ułatwiające korzystanie ze wspomnianego sprzętu. Organizując takie szkolenie należy pamiętać o wykorzystaniu różnorodnych sposobów przekazania wiedzy, co urozmaici samo szkolenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *