Prywatność w biurze open space – czy to możliwe?

Biura typu open space zyskały ogromną popularność i nie ma wątpliwości, że dzisiaj właśnie tego rodzaju aranżacje przestrzeni do wykonywania zawodowych obowiązków są stosowane najczęściej. Open space to jedno, duże pomieszczenie, które pozytywnie wpływa na komunikację i relacje pomiędzy pracownikami, natomiast nie da się ukryć, że duży hałas w takim miejscu pracy może obniżać efektywność zatrudnionych i niekorzystnie wpływać na ich skupienie. Jak zachować nieco prywatności na otwartej przestrzeni w firmie? Przedstawiamy opcje, które szybko rozwiążą wszystkie problemy.

Ścianki działowe w biurze

Aby podnieść komfort pracy osób, które wykonują zawodowe obowiązki w biurach typu open space, bardzo często stosuje się nie tylko nabiurkowe ścianki działowe, które tworzą oddzielone przestrzenie, ale również wolnostojące ścianki biurowe Mikomax. Właśnie one pozwalają uzyskać nie tylko prywatną przestrzeń i intymność w pracy, ale doskonale wyciszają i tłumią dźwięki. Dzięki temu pracownik może wykonywać swoje zadania w ciszy i w pełnym skupieniu, jeśli akurat takich warunków potrzebuje. Jednocześnie warto wspomnieć, że ścianki tego rodzaju najczęściej nie są montowane na stałe i można je dowolnie ustawiać w miejscu, które akurat wymaga izolacji. Modułowe meble sprawdzają się doskonale, jeśli zachodzi konieczność przywrócenia całej przestrzeni biurowej funkcjonalności typu open space.

Co ciekawe, wygłuszające ścianki działowe z powodzeniem mogą pełnić również funkcję dekoracyjną w otwartym biurze. Do wyboru są elementy w bogatej wersji kolorystycznej, o nowoczesnym designie czy dodatkowych dekorach, które mają znaczenie dla całej aranżacji miejsca pracy.

Modułowe sale konferencyjne – kabiny akustyczne

Biuro open space sprawdza się doskonale w ramach pracy zespołowej, natomiast nie daje zbyt wielu rozwiązań na pracę samodzielną czy poufne rozmowy, które nierzadko w celach biznesowych są konieczne.

Na otwartej przestrzeni warto wyodrębnić miejsce na salę konferencyjną do spotkań z pracownikami, klientami czy kontrahentami. Jeśli metraż biura nie pozwala na stworzenie takiego miejsca na stałe, świetną opcją mogą być mobilne kabiny akustyczne. Z powodzeniem zmieści się w nich co najmniej kilka osób, a ściany takiej sali konferencyjnej oferują optymalne wyciszenie i prywatność. Taką kabinę w biurze open space można ustawiać wedle indywidualnych preferencji firmy. Nie zajmuje zbyt dużo miejsca, za to pozwala uzyskać pełen komfort wszystkim pracownikom – zarówno tym, którzy znajdują się wewnątrz kabiny i mogą swobodnie rozmawiać, jak i osobom, które pozostają na zewnątrz i mogą skupić się na własnych zadaniach.

Mobilne budki telefoniczne

Rozmowy telefoniczne z klientem czy wideokonferencja z biznesowym partnerem może być trudna w biurze typu open space, chociażby ze względu na hałas i sporą dozę czynników rozpraszających. To dlatego powszechnym już rozwiązaniem są mobilne budki telefoniczne ze ścianami wygłuszającymi, w których pracownik może spokojnie wykonać swoje zawodowe zadanie.

Biura typu open space również mogą być ergonomiczne i wydajne, ale zawsze należy w nich stosować rozwiązania, które pozwolą również na pracę samodzielną, w ciszy i spokoju.

Polecamy:
Profesjonalne niszczarki do papieru. Doskonały sprzęt do Twojej firmy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *