Jak dobry wybór prześcieradła może się przełożyć na spokojny sen?

Potraktuj ten artykuł jako swoją pełną listę kontrolną dla wyboru prześcieradeł, które nie tylko dobrze wyglądają, ale też zapewniają, że odliczasz znów do chwili, gdy będziesz mógł się na nich położyć.

Wydaje się, że istnieje milion i jeden gadżetów obiecujących lepszy sen. Ale czasami najlepiej jest wrócić do podstaw i zacząć od posłania. Tak, to, w czym śpisz, może być różnicą między spokojną nocą a tą wypełnioną ciągłym przewracaniem się. Twoje prześcieradła są tak ważne! Posiadanie prześcieradła 200×220 w naturalnym włóknie jest bardzo ważne. Dlaczego? Ponieważ twoje ciało musi być utrzymywane w tym zakresie, w przeciwnym razie może się przegrzać. A kiedy się przegrzewasz, wpływa to niekorzystnie na produkcję hormonu senności – melatoniny. Melatonina jest produkowana tylko wtedy, gdy masz niską temperaturę ciała. Bez melatoniny jesteś mniej senny, istnieje większe prawdopodobieństwo, że się obudzisz i rzadziej zasypiasz. Z tego powodu kobiety przechodzące menopauzę i ciążę częściej się wybudzają, ponieważ w tych cyklach życia organizm często się przegrzewa. To ma sens, prawda?

Jak więc znaleźć odpowiednie dla siebie prześcieradło?

Podczas gdy reszta z nas często wybiera pościel na podstawie wyglądu, mądra lista kontrolna obejmuje:

  • Liczba wątek 200-400 – aby utrzymać właściwą temperaturę ciała.

  • Włókno naturalne: pościel z syntetycznej nici wykonana z poliestru powoduje uczucie spocenia i lepkości, co może zakłócać sen, jednak pościel ze 100% bawełny organicznej jest idealna do naturalnej regulacji temperatury ciała.

  • Organiczne: jeśli materiał nie jest organiczny, można go wytwarzać z pestycydów, które mogą nasilać alergie i podrażnienia, prowadząc do przewracania się, które może Cię obudzić.

Ostatnia – i potencjalnie najważniejsza – kwestia potraktuj pościel jako inwestycję i przygotuj się na rozstanie z okrągłą sumką. Musisz zadać sobie pytanie: ile nocy zamierzasz spać? Cena zależy od wartości i musisz zadać sobie pytanie, jak bardzo cenisz sobie sen.

Jakie są więc najlepsze materiały dla pościeli na rynku?

Polecamy bawełnę i wełnę, ponieważ są naturalne i będąc naturalnym włóknem, pomagają wchłaniać wilgoć, która w innym przypadku może generować ciepło. W szczególności wełna ma właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że ​​reaguje na temperaturę ciała. Jeśli będzie potrzebowało odparować ciepło, będzie odprowadzać wilgoć ze skóry i wchłonąć ją. Co będzie wspierać zdrowy sen, o co nam chodzi. Takie prześcieradła są świetne, bardzo ładne i dobre do spania.

Inną zaletą bawełny jest to, że można uzyskać różne sploty, dzięki czemu jest bardzo wszechstronna i spełnia potrzeby różnych ludzi. Jest perkal, satyna, flanela i jodełka.

Bawełna to włókno, które jest następnie tkane razem na różne sposoby, aby w dotyku prześcieradło było odczuwane na różny sposób. Jeśli chcesz mieć uczucie miękkości, wybierz satynową tkaninę. Jeśli potrzebujesz przytulnej tekstury, takiej jak bawełniany t-shirt na skórze, jodełka jest właściwym wyborem. Na pewno znajdziesz coś idealnego!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *