Ranking najlepszych programów PIT

pit-program

Każda osoba pracująca ma obowiązek w naszym kraju rozliczyć się ze swojej pracy od strony podatkowej. W ostatnich latach coraz większą tendencję ma rozliczanie się nie na papierze, a przez różnego rodzaju programy komputerowe, które szybko i skutecznie przekażą nasze informacje podatkowe do odpowiedniego organu. Nie dość, że jest to łatwiejszy sposób, to także jest również bardzo szybki, a dzięki odpowiednim zabezpieczeniom masz pewność, że Twoje dane będą chronione i żadna niepowołana osoba nie będzie miała do nich dostępu. Poniżej przedstawiamy ranking kilku programów, dzięki którym bezpiecznie i szybko rozliczysz się z urzędem skarbowym. Dzięki ich opisom będziesz mógł swobodnie podjąć decyzję, który z nich będzie dla Ciebie najwygodniejszy i najbardziej użyteczny.

Pozycja numer 4 – MegaPIT. pl

Jest to absolutna nowość, jeżeli chodzi o programy służące do elektronicznego rozliczania się z podatków. Jednymi z jej zalet są szybkość, intuicyjność oraz łatwość w jej pobraniu czy uruchomieniu online. Sama aplikacja zajmuje tylko 4MB, dzięki czemu bardzo łatwo i szybko można ją pobrać nawet przy zastosowaniu dość wolnego łącza internetowego, jak i przesłać odpowiednie dokumenty do odpowiedniego urzędu. Za pomocą tego programu rozliczysz się z PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38 i PIT-39 obowiązujące za ubiegły rok.

Pozycja numer 3 – DoktorPIT. pl

Na tym serwisie znajdziesz darmowy program w wersji do pobrania, jak również w wersji do uruchomienia online, na stronie internetowej. Obsługuje on wszystkie formaty druków PIT, ponadto wysyła bezpośrednio wypełnione dokumenty do odpowiedniego dla danego podatnika urzędu skarbowego. Rozliczanie się z PITu za pomocą tego programu z założenia ma trwać nie więcej niż 5 minut, a sami internauci w swoich opiniach twierdzą, że jest on dość nieskomplikowany i intuicyjny. Jest stosowany już od kilku lat w celu elektronicznego rozliczania się z podatków.

Pozycja numer 2 – PIT Pro 2014

Program ten wydawany jest przez witrynę podatnik.info. Możemy wybrać na stronie producenta, czy program będziemy chcieli ściągnąć na dysk, czy może jednak rozliczyć się online. Niemniej aplikacja do lekkich nie należy, jej rozmiar to aż 17MB, co jednak nie wpływa to znacząco na nasze wypełnianie deklaracji. Dokumenty wypełnimy na dwa sposoby – za pomocą wygodnego kreatora bądź bezpośrednio w arkuszu. Z prawej strony ekranu znajdziemy aplet, który odpowie nam na wszelkie pytania, sprawdzi ewentualne błędy oraz przekieruje nas na stronę producenta, gdzie znajdować się będą informacje dotyczące najnowszych przepisów podatkowych.

Pozycja numer 1 – PITy 2014

Najlepszy i najskuteczniejszy w tym momencie program służący do wypełniania deklaracji podatkowych. Jest on niezwykle szybki, łatwy w użyciu i sprawny. Jest bardzo dobrze zabezpieczony, dlatego mamy stuprocentową gwarancję, że nasze dane będą bardzo dobrze i właściwie przechowywane. Dzięki niemu rozliczymy się z każdego typu PITu, a dane zostaną przesłane prosto do odpowiadającego nam urzędu skarbowego. Jest on jednym z najstarszych tego typu programów i funkcjonuje na rynku jako najlepsza z możliwości już od 17 lat, co daje nam gwarancję, że jest bezbłędnie opracowany. Jest on całkowicie darmowy i nieodpłatny dla każdego indywidualnego podatnika, natomiast w przypadku osób, które zawodowo trudnią się wypełnianiem deklaracji elektronicznej, jest możliwość wykupienia odpowiedniej licencji. Możemy szybko i skutecznie go ściągnąć z następującej witryny: pity-program.pl. Ciekawym jest to, że program zawiera ogromną ilość możliwych wzorów druków IPS. Program ten może nam się przydać nie tylko w czasie, w którym musimy rozliczyć się z podatków, ale także podczas innych sytuacji ze względu na ogromną zawartość gotowych i przydatnych formularzy. Dodatkowo, wersja programu zapamiętuje tylko i wyłącznie ostatnie wprowadzane do niego dane, więc możemy cieszyć się całkowitym bezpieczeństwem naszych danych. Na stronie wcześniej wspomnianej witryny znajdziemy także niezbędne poradniki oraz aktualności dotyczące kwestii prawnych. Jednym słowem, program PITy 2014 zawiera wszystko, czego potrzebujesz, w jednym miejscu – i dlatego będzie dla Ciebie najlepszym możliwym wyborem.

2 komentarze

  1. Krul Bul pisze:

    A znacie najnowszy program do pitów ze strony http://pity2016ng.pl/? Według mnie deklasuje wszystkie inne z jakich korzystałem dotychczas.

  2. Jurek pisze:

    Ja w zeszłym roku korzystałem z http://urzadskarbowy24.pl/pit/ i nie było to nic trudnego. Mają wersję online tak więc nie trzeba nic instalować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *