Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika kredytu hipotecznego?

Decyzja o zakupie własnych czterech kątów wiąże się najczęściej z zaciągnięciem kredytu hipotecznego. Jest to zobowiązanie na lata, dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by z dostępnych ofert wybrać tę najkorzystniejszą. Pomocny może się tu okazać pośrednik kredytu hipotecznego. Czym dokładnie się on zajmuje i dlaczego warto się do niego zwrócić?

Kim jest pośrednik kredytu hipotecznego?

Pośrednik kredytu hipotecznego to osoba doskonale zorientowana w rynku kredytów hipotecznych, która zajmuje się ich dystrybucją, za co otrzymuje od oferujących je instytucji odpowiednie prowizje. Z punktu widzenia kredytobiorcy pośrednik to przede wszystkim ekspert, który zapewnia kompleksową pomoc i profesjonalne doradztwo na każdym etapie ubiegania się o kredyt: począwszy od wyboru konkretnej oferty, poprzez składanie wniosku i ewentualne negocjacje z bankiem, aż po podpisanie umowy z kredytodawcą.

Każdy pośrednik kredytowy musi mieć odpowiednie uprawnienia, nadawane przez Komisję Nadzoru Finansowego po zdaniu egzaminu. Ma również obowiązek posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Co zyskasz, decydując się na pośrednictwo?

Jeśli zdecydujesz się na wzięcie kredytu z pośrednikiem, zyskasz przede wszystkim kompleksowe wsparcie w całym złożonym procesie kredytowania, z którym wiąże się wiele formalności. Pośrednik pomoże Ci m.in. w:

  • Znalezieniu i wyborze najkorzystniejszej indywidualnej oferty,
  • Ewentualnych negocjacjach z instytucją udzielającą kredytu,
  • Poprawnym wypełnieniu i złożeniu wniosku o kredyt,
  • Zgromadzeniu całej potrzebnej dokumentacji,
  • Zrozumieniu szczegółów umowy kredytowej, która najczęściej jest sporządzana w specjalistycznym żargonie, mało zrozumiałym dla niedoświadczonych osób.

Tego rodzaju pomoc pozwala kredytobiorcy oszczędzić sporo czasu i nerwów, które wiążą się z podjęciem tak ważnej decyzji, jaką jest zaciągnięcie kredytu na zakup mieszkania.

Pośrednictwo kredytowe to rozwiązanie, dzięki któremu cały proces ubiegania się o kredyt hipoteczny ulega znacznemu uproszczeniu i skróceniu. Warto wybrać doświadczonego pośrednika, takiego jak Dom Development Kredyty, który współpracuje z firmą Euro Styl, deweloperem oferującym nowie mieszkania w Trójmieście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *