Jak dobrze ustawić narożnik w salonie?

Dobra i odpowiednie ustawienie narożnika w salonie to nie tylko wybranie odpowiedniego miejsca. To również wybór prawidłowego stylu, obicia, funkcjonalności, koloru i wielu innych zmiennych. Jak się okazuje – rynek pod tym względem jest ogromny, dlatego wybór wcale nie jest taki ciężki. Wystarczy wiedzieć czego powinniśmy oczekiwać od naszego narożnika, jak i wiedzieć – czego tak naprawdę potrzebujemy. Tutaj dowiesz się, jak odpowiednio ustawić swój narożnik do salonu.

Prawidłowe rozmieszczenie

Jak się okazuje, rozmieszczenie naszego narożnika daje nam mnóstwo pola manewru. Nie ma tu jednej zasady. wszystko zależy od wielu czynników – takich jak wielkość naszego pomieszczenia, aranżacja, wielkość narożnika i wielu innych. Narożnik może być wolnostojący – jest to cecha charakterystyczna szczególnie dla aranżacji nowoczesnych. W przypadku mniejszych salonów lepszym rozwiązaniem będzie usytuowanie naszego narożnika pod ścianą. Wówczas uzyskamy więcej wolnego miejsca, a nasz niewielki salon będzie wizualnie znacznie większy. Jeżeli chodzi o rozmieszczenie to konfiguracji jest mnóstwo. Możemy bowiem zdecydować się na narożnik modułowy. Wówczas możemy do woli tworzyć różne konfiguracje jeżeli chodzi o wielkość, jak i kształt naszego narożnika.

Wybór odpowiedniego koloru narożnika do salonu

Zanim kupimy nasz narożnik warto przemyśleć sam kolor narożnika. Jak się okazuje – jest on arcyważny dla zachowania harmonii i ładu naszej aranżacji. Narożnik może być bowiem głównym elementem naszej aranżacji – wówczas jego kolor musi być świetnie dobrany do całości kompozycji. Warto o tym pamiętać zanim zdecydujemy się na odpowiednie rozwiązanie naszego narożnika.

Często decydujemy się na czarne narożniki do naszego salonu. Jeżeli się na tym nie znamy – może być to niezwykle szpetne dla całości naszej aranżacji. Warto zasięgnąć rady kogoś kto się na tym zna. Aktualnie w modzie panują bardziej stonowane kolory. Pasują one do większości aranżacji, ale pole manewru jest tutaj znacznie większe. Zdecydowanie bardziej polecamy te rozwiązanie dla początkujących architektów wnętrz.

Zwróć uwagę na funkcję

Jeżeli chcesz prawidłowo ustawić swój narożnik – musisz również przemyśleć jego funkcje. Narożnik z funkcją spania będzie wymagał nieco więcej wolnej przestrzeni. Zazwyczaj są to rozwiązania rozkładające się – wówczas zapewnij wolne miejsce naprzeciwko swojego narożnika. Wymiary tego mebla mogą się również różnić ze względu na dodatkowy pojemnik na pościel, dodatkowe półki czy wiele innych zmiennych. Jeżeli chcesz prawidłowo umieścić swój narożnik – dokładnie przemyśl tę sprawę. Świetny narożnik rozkładany znajdziesz tu.

Podsumowując, prawidłowe rozmieszczenie narożnika zależy od wielu różnych kwestii. Przede wszystkim powinniśmy przemyśleć dokładnie styl aranżacji, wielkość mebla, wielkość pomieszczenia, funkcje i wiele innych. Tylko wtedy będziemy w stanie skutecznie stworzyć komfortową i funkcjonalną przestrzeń do wypoczynku.

Polecamy:
Blaty drewniane – czy warto postawić na jakościowy produkt?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *