Sposoby walczenia z kornikami

Co to jest kornik? Kornik – jak jest powszechnie określany ten gatunek chrząszcza, występuje w wielu budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Mogą wystąpić uszkodzenia drewna, ponieważ chrząszcze wiercące w drewnie mogą wykorzystywać drewno jako źródło pożywienia.

Najczęstszą infestacją jest kornik, jednak można znaleźć inne gatunki owadów, które też sieją spustoszenie. Nie brakuje w literaturze wyczerpujących opisów na ten temat.

Co mogę zrobić, jeśli mój dom ma kornika?

Chcesz wiedzieć jak zwalczyć korniki? Profesjonalna firma zrobi to najlepiej – bo przeprowadza szeroką gamę zabiegów mających na celu zwalczanie i kontrolę wszystkich powszechnie występujących owadów drążących drewno. Po inspekcji przez wyznaczonego z ich ramienia rzeczoznawcy dostarczany jest raport z ustaleń i wycena zabiegów, jeśli okaże się to konieczne.

Jeśli uważasz, że mogłeś mieć atak tych owadów i potrzebujesz usługi leczenia korników, kluczowe jest wykrycie problemu wcześniej niż później. Prawidłowa identyfikacja ataku owadów jest niezbędna do zapewnienia skutecznego leczenia. Wszystkie sytuacje są traktowane poważnie. Jakie są najczęstsze oznaki, na które należy zwracać uwagę, aby wiedzieć, czy nie będzie problemu z kornikami? Inwazje pojawiają się w postaci okrągłych otworów o średnicy około 2 mm.

Jaki jest koszt usługi zwalczania korników?

Po rozpoznaniu, że może wystąpić problem, potrzebujesz usługi zarządzania kornikami – najlepiej jeśli firma zapewnia kompleksową gamę zabiegów na korniki, aby skutecznie pozbyć się infestacji najlepiej dopasowaną metodą. Zwykle takie firmy nie pobierają opłat za inspekcję nieruchomości oraz za dostarczenie raportu i wyceny.

Środek owadobójczy na korniki stosowany do podłóg

Tam, gdzie wymagana jest ochrona przed kornikami, można zastosować środki konserwujące na bazie wody o niskim zapachu, które w wielu przypadkach wymagają opróżniania posesji tylko na krótki okres czasu. Szczegółowe informacje są dostarczane dla każdego konkretnego projektu, po inspekcji na miejscu i ocenie ryzyka przez specjalistę. Najpopularniejsza metoda stosowana przez firmy profesjonalne do obróbki podłóg drewnianych polega na odsłonięciu drewna poprzez równoległe podnoszenie desek podłogowych, aby uzyskać dostęp do pustej przestrzeni podłoża.

Legary, płyty ścienne, belki nośne, belki podłogowe i spodnia strona desek podłogowych są następnie zabezpieczane środkiem owadobójczym do drewna. Środek owadobójczy to produkt, który został specjalnie opracowany do głębokiej penetracji drewna, aby zapewnić wykorzenienie istniejących inwazji korników i przyszłą ochronę drewna. Zabiegi wykonuje własny, doświadczony i wykwalifikowany zespół.

Jak długo muszę czekać by po zastosowaniu tej metody na kornika wrócić do domu?

Dla wygody większość zabiegów na korniki kończy się w ciągu jednego dnia. Większość produktów pozwala na to, że nieruchomość może zostać ponownie zajęta, gdy tylko drewno wyschnie (minimum jedną godzinę później).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *