Opieka nad osobą starszą – czy warto zakładać własną działalność?

Praca opiekunki osoby starszej jest wymagająca, odpowiedzialna i wymaga odpowiednich cech charakteru. Jednak osoby, które się na nią zdecydują, mogą mieć pewność dobrego i stabilnego zatrudnienia. Zapotrzebowanie na takie usługi jest bowiem spore. Jeśli chodzi o rodzaj zatrudnienia, w tej branży jest sporo możliwości. Czasem warto pomyśleć o własnej działalności.

Opiekunki osób starszych mogą pracować w ramach etatu w domach opieki, domach spokojnej starości oraz wielu innych placówkach, w których na stałe lub czasowo przebywają osoby starsze, schorowane i niesamodzielne. W takich miejscach najczęściej można liczyć na umowę o prace, choć także zdarzają się ośrodki, które wymagają od pracowników posiadania własnej działalności. Dla pracodawcy jest to z pewnością bardziej wygodne, jednak dla pracownika oznacza to utratę wszelkich świadczeń związanych z posiadaniem umowy o pracę. Na własną działalność decydują się również osoby, które pracują prywatnie w domach pacjentów – wtedy taka forma działalności jest zdecydowanie lepsza niż branie pieniędzy zupełnie na lewo. Można bowiem mieć później problemy z urzędem skarbowym.

Możliwości pracy opiekunek osób starszych

Opiekunki osób starszych mogą pracować w wielu polskich placówkach, jednak równie dobrze radzą sobie w pracy za granicą. Polskie opiekunki bardzo często wyjeżdżają między innymi do pracy w Niemczech. Mogą tam zarobić dużo lepsze stawki niż w naszych polskich warunkach. Praca w Niemczech to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mogą znaleźć zatrudnienia w kraju bądź też nasze rodzime zarobki nie odpowiadają im oczekiwaniom czy potrzebom finansowym. W Niemczech można pracować na stałe, jednak bardzo dobrym rozwiązaniem jest też praca czasowa. Niektóre opiekunki pracują po kilka tygodni za granicą, a następnie kilka tygodni spędzają na urlopie w kraju. Zarabiają na tyle dobrze, że mogą sobie pozwolić na to, by przez połowę roku nie pracować.

Warto korzystać z dobrych agencji

Agencje pracy dla opiekunek osób starszych pojawiają się w ostatnich latach dosyć masowo. Jest to związane z dużym zapotrzebowaniem na usługi pośredniczenia pracy właśnie w tym zawodzie. Z agencji dobrze jest skorzystać przede wszystkim wtedy, gdy do tej pory nie wyjeżdżaliśmy do pracy poza Polskę i nie wiemy za bardzo, jak się zabrać za szukanie zatrudnienia w Niemczech. W poszukiwaniu dobrej agencji dla opiekunek, warto jest zajrzeć na https://www.aterima-med.pl/. To firma z dużym doświadczeniem i dobrą renomą, a także ciesząca się pozytywnymi opiniami wśród tych opiekunek, które już wyjeżdżały za jej pośrednictwem do pracy. Dzięki agencji opiekunki nie muszą zajmować się żadnymi formalnościami, ubezpieczeniem, przygotowaniem umowy, negocjacjami z pracodawcą, poszukiwaniem zakwaterowania – wszystkim zajmą się specjaliści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *