Światłowód dla firm – jaki rodzaj łącza wybrać do biura?

Internet w firmie jest niezwykle ważną kwestią. Dobre łącze jest niezbędne do przetwarzania danych, a także sprawnej wymiany informacji pomiędzy kontrahentami. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na to, żeby zapewnić takie połączenie swojemu przedsiębiorstwu, jest Internet światłowodowy. Jaki rodzaj łącza wybrać?

Światłowód dla firm – czy warto się na niego zdecydować?

Internet światłowodowy jest rodzajem łącza, na które decyduje się coraz więcej firm. Zapewnia najszybsze i najstabilniejsze połączenie. Światłowód jest znany także pod nazwą FTTH (Fiber To The Home). Jeżeli chodzi o jego konstrukcję, jest przezroczystą, zamkniętą strukturą z włókna szklanego. Wykorzystuje ona światło jako nośnik danych. Kabel ma wiele wspólnego z nazwą pochodzącą od wiązki światła nie tylko ze względu na prędkość wysyłania i pobierania danych, ale także dlatego, że jest bardzo cienki, szczególnie w porównaniu z klasycznymi, grubymi kablami.

Jaką prędkość może osiągnąć Internet światłowodowy?

Inne typy łącza, które są niestety wciąż obecne w wielu firmach, nie są w stanie zaoferować przepustowości na takim poziomie, jak połączenie światłowodowe. Jak wspomniano wcześniej, światłowód składa się z włókien szklanych, które mogą zapewnić transfer danych na poziomie nawet 1 Gb/s, a w przypadku najlepszych ofert – wielokrotnie większym.

Jaki Internet światłowodowy wybrać do firmy?

Skoro wiadomo już, że łącze światłowodowe zapewnia dużą przepustowość i stabilność działania, warto zastanowić się nad tym, jaką ofertę wybrać. Na rynku znajdziemy wielu dostawców Internetu światłowodowego, jednak na którego z nich się zdecydować? Światłowód dla firm dostarczany jest często nie tylko przez znanych operatorów, lecz także przez tych lokalnych, którzy działają na ograniczonym terenie.

Aby wybrać dobry światłowód dla firm, warto zapoznać się z aktualnymi ofertami poszczególnych dostawców. Szybkie i niezawodne połączenie z siecią, gwarancja jakości świadczonych usług potwierdzona umową SLA na poziomie minimum 99%, stały monitoring sieci i pełne wsparcie techniczne, a także możliwość zwiększania pasma w trakcie trwania umowy – to tylko niektóre cechy idealnego światłowodu dla firm do biura. Które oferty dostawców spełniają wymienione wymagania? Na pewno warto zwrócić uwagę na usługi dla firm od INEA, UPC lub T-Mobile.

Internet dla firm – którą ofertę wybrać?

INEA jest nie tylko dostawcą, który proponuje najszybsze połączenie, lecz także bardzo zróżnicowany pakiet Internetu dla firm. Usługi oprócz symetrycznego połączenia światłowodowego zawierają także ochronę ANTY-DDoS oraz możliwość dostosowania wielkości transferu danych zgodnie z potrzebami firmy – Internet dla firm premium. To jedna z najlepszych ofert dostosowana do wymagań nowoczesnych przedsiębiorstw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *