Terapia laserowa – ważny zabieg dla ludzi i zwierząt

Terapia laserami szybko staje się nowym i ekscytującym sposobem leczenia, który może pomóc w łagodzeniu bólu, stanach zapalnych i przyspieszaniu gojenia.

Chociaż lasery istnieją od dłuższego czasu, dopiero wraz z rozwojem mocniejszych i zaawansowanych laserów klasy IV oraz oprogramowania i badań nad ich najlepszym wykorzystaniem, stały się one powszechniej stosowane.

Laseroterapia jest stosowana za granicą od wielu lat zarówno u ludzi, jak i zwierząt, ale zabiegi laserowe Gdańsknowością. Wiele obiektów sportowych obejmuje obecnie terapię laserową jako ważny zabieg dla sportowców, który przyspiesza gojenie i regenerację.

Sprawdzone i bezpieczne

Laseroterapia została dokładnie przebadana i opublikowano wiele badań i artykułów, które udowadniają korzystne działanie lasera terapeutycznego. Posiadanie solidnych dowodów na poparcie tej teorii było dużym krokiem naprzód we wprowadzeniu terapii laserowej do leczenia zwierząt domowych.

Po samodzielnej ocenie korzyści i próbnej pracy jesteśmy pewni i widzieliśmy z pierwszej ręki korzystne efekty, jakie ma do zaoferowania terapia laserowa, i cieszy to, że jest coraz gabinetów, które oferują tak zaawansowaną technologię leczenia.

Nie wszystkie lasery są laserami terapeutycznymi!

Istnieje wiele rodzajów laserów, od klasy I (odtwarzacze CD, latarki piórowe) aż do laserów klasy IV lub klasy medycznej, takich jak lasery do cięcia w chirurgii. Lasery terapeutyczne klasy IV są jak dotąd najpotężniejsze i pomagają zapewnić odpowiednie leczenie w praktycznym czasie.

Jak to działa?

Laseroterapia wykorzystuje proces znany jako „foto-biomodulacja”, aby stymulować metabolizm komórkowy, zmniejszać stany zapalne i przyspieszać naturalny proces gojenia. Lasery klasy IV wykorzystują światło o długości fali, która znajduje się w widmie elektromagnetycznym (niewidocznym) i jest w stanie bezpiecznie penetrować mięśnie i tkanki. Wykazano, że przy tych długościach fal światło lasera wyzwala reakcję chemiczną i biologiczną w tkance. W podobny sposób, jak energia słoneczna może powodować fotosyntezę w roślinach, energia światła lasera może stymulować niesamowite korzyści lecznicze u ludzi i zwierząt. Ekscytującą rzeczą jest to, że badania były w stanie dokładnie pokazać, jak poszczególne fotony energii świetlnej działają na poziomie komórkowym i jak najlepiej wykorzystać ten leczniczy efekt.

Laseroterapia dla ludzi i zwierząt domowych może zmniejszyć stany zapalne, wpłynąć na zmniejszenie bólu, przyspieszyć gojenie gojenie, zapewnić alternatywę bez leków.

Jakie schorzenia można leczyć?

Skutecznie każdy stan, w którym człowiek zwierzę doświadcza bólu, stanu zapalnego lub uszkodzenia tkanek, można leczyć laseroterapią – w tym wiele przewlekłych, bolesnych stanów, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów, dysplazja stawu biodrowego i choroba zwyrodnieniowa stawów. Pomaga to radzić sobie z bólem pooperacyjnym, czy też przyspiesza gojenie się stanów skóry (infekcje/rany/zapalenia). Może być również dobre na urazy tkanek miękkich – skręcenia/naciągnięcia ścięgien.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *