Czy Twój płaski dach jest gotowy na zimę?

Czy jesteś przygotowany na zimę? Czy nam się to podoba, czy nie, zima nadchodzi w wielu regionach świata – również w naszym kraju wkrótce trzeba będzie się z nią zmierzyć. Dla niektórych może już tu być. Jeśli nie przygotowałeś odpowiednio swojego obiektu na zimno, lód i śnieg, nadszedł czas, aby podjąć kroki, aby zapewnić sobie odpowiednią ochronę, szczególnie jeśli chodzi o dachy płaskie Zawadzki.

Krok pierwszy: zaplanuj przegląd dachu

Pierwszy krok jest najważniejszy. Przed sezonem zimowym ważne jest, aby profesjonalny wykonawca pokryć dachowych ocenił Twój dach. Podczas tych inspekcji wykonawca obejdzie Twoją jednostkę dachową, obejrzy wnętrze Twojej nieruchomości i całą obudowę budynku. Ocenią obszary, które budzą obawy, i przedstawią rozwiązania umożliwiające ich rozwiązanie, jak Hydroizolacje dachów Zawadzki.

Oto kilka rzeczy, których będzie szukał Twój wykonawca:

  • Luźne lub rozdzielone elementy
  • Zbierająca się woda
  • Pęcherze, przebicia lub pęknięcia
  • Luźny obwód dachu
  • Problemy z drenażem

Gdy spadnie śnieg i lód, mały problem może szybko przekształcić się w poważny problem. Regularna kontrola przed sezonem zimowym może wpłynąć na budżet pokrycia dachowego lub go zniszczyć totalnie, jeśli nie przygotujesz się do tego w odpowiedni sposób.

Krok drugi: Usuń wszystkie zanieczyszczenia

Znajdź lokalnego profesjonalistę Podczas kontroli wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte z membrany dachowej i rynien. Może to obejmować liście, gałęzie, sprzęt itp. Wszystko, co nie powinno znajdować się na Twoim dachu, powinno zostać usunięte przed sezonem zimowym. Jest to nie tylko ryzyko przebicia, ale posiadanie czegokolwiek na systemie dachowym umożliwia przenikanie wody do obiektu.

Krok trzeci: oceń otaczające obszary

Podczas inspekcji najważniejsza jest ocena okolicznych terenów. Jeśli w Twoim regionie regularnie pojawia się kilkadziesiąt centymetrów śniegu lub lodu, otaczające drzewa mogą stanowić zagrożenie dla dachu. Gałęzie drzew obciążone zimą mogą zrzucić znaczną ilość ciężaru na dach. Mogą również pęknąć i spowodować przebicia. Ważne jest, aby zidentyfikować te zagrożenia i być przygotowanym nawet na najgorsze scenariusze.

Krok czwarty: przygotuj plan awaryjny

Nawet przy w pełni proaktywnym podejściu Matka Natura jest nieprzewidywalna i może zagrozić niebezpieczną pogodą. Jeśli okaże się, że Twoja placówka potrzebuje usług ratunkowych, spróbuj zaplanować z wyprzedzeniem. Dowiedz się, do kogo zadzwonić, kiedy zadzwonić i co zrobić w przypadku przecieku dachu, lub nawet jego zawalanie.

Im lepiej przygotujesz się z wyprzedzeniem, tym większe szanse na to, że z całego wydarzenia wyjdziesz obronną ręką, albo przynajmniej zminimalizujesz straty, czy też unikniesz potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, które również mogą mieć miejsce w takim kontekście. Zawsze też warto zasięgnąć profesjonalnej porady u specjalistów, którzy najlepiej orientują się w dostępnych możliwościach zabezpieczenia dachu – zwłaszcza płaskiego w okresie zimowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *